sauna svépomocí
Bydlení­ je hra Hobby Staví­me Udělej si sám

Můžu saunu postavit sám? Je to jednodušší a levnější než si myslíte!

Patříte mezi fanoušky zdravého otužování a saunování? Pak je pro vás domácí sauna skvělým tipem, jak se udržovat ve formě! A pokud vás nebaví platit předražené vstupné do wellness, kde sauna stejně nemá správné grády, pak si nastudujte, jak postavit vlastní saunu. Budete překvapeni, jak jednoduše se staví sauna svépomocí. Stačí jen zvolit velikost, použité materiály a nakupit zvýhodněné sety včetně topidel.

Sauna jako stavebnice

Stavba sauny nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti nebo odborné dovednosti. Stavebnicové sety vám nabízí řešení sauny od jednoho člověka až po několik lidí při velikosti čtrnácti metrů čtverečních. Speciální technologie a přesné popisy jednotlivých dílů vám umožní sestavit si perfektní saunu podle vlastních představ. Vy si musíte pouze připravit izolaci, konstrukci sauny a samozřejmě obložení, se kterým vám pomohou odborníci. Nevíte, jaké dřevo pro saunu zvolit? Pro obložení se standardně využívají saunové palubky v různých rozměrech. Můžete kombinovat světlé odstíny dřeva s tmavými. Bez čeho se neobejdete, to jsou dostatečně silné a odolné desky na lavice, abyste mohli během saunování nerušeně odpočívat. Na desky se používá například africká vrba známá svou nízkou tepelnou vodivostí. Precizní zpracování domácí sauny do posledního detailu si zajistíte tím, že budete myslet i na krycí lišty, rohovníky a konstrukční hranoly nebo lavicové hranoly pro zpříjemnění sezení během saunování. Pokud vás nelimituje finanční rozpočet, dopřejte si také typizované lavice zpracované z teplem upraveného dřeva, popřípadě speciální lavicové profily a hotové opěrky zad a pod kolena pro maximální pohodlí.

Cenově dostupná sauna pro každého

Už dávno neplatí, že je sauna výsadou bohatých lidí, díky šikovným rukám si ji může postavit doopravdy každý. A když je obecně známo, že saunování je společenská aktivita, mnoho lidí zapomíná na to hlavní – během procesu pocení odpočívat, zbytečně nemluvit a dodržovat samozřejmě hygienické návyky a saunovací desatero. Chcete se vyhnout barbarům, jež chodí dovnitř, ven a saunu mají místo hospody? Nevzdávejte se posilovače imunity a saunujte se doma, s těmi, kteří tomu holdují a berou otužování vážně.