umyvadlové baterie
Bydlení­ je hra Koupelna Kuchyně

Koupelnové a kuchyňské baterie do moderního interiéru

Už se na to nemůžete dívat. Vanová baterie vás zlobí již delší dobu, neustále kape a ani výměna těsnění nepomohla. Co teď? Možná je na čase ji vyměnit za novou. Nabídka koupelnových baterií je poměrně pestrá, a to v různých cenových kategoriích, takže je z čeho vybírat.

Kvalitní materiál je zárukou dlouhé životnosti

Ať už dáváte přednost klasickému vzhledu baterie, nebo si raději připlatíte za designový model, největší důraz kladete na kvalitu, aby výrobek vydržel dobře sloužit delší dobu, než je záruční lhůta. Dnešní výrobky, ať už jsou to sprchové baterie, dřezové, vanové nebo bidetové, jsou vyráběné z prvotřídních materiálů – většinou s chromovou povrchovou úpravou, která se velmi snadno udržuje. Stačí použít přípravek na čištění vodního kamene a baterie je opět jako nová.

Oblíbené nástěnné baterie

Mezi nejběžnější a asi nejvíce prodávané baterie patří ty nástěnné. Jejich výhoda je jednoznačná – není problém je vyměnit za jinou, když ta původní doslouží. To zvládne i šikovný domácí kutil. Nejoblíbenější modely baterií jsou ty pákové. Je to pochopitelné, protože se velmi snadno ovládají díky páce. Lehce si nastavíte požadovanou teplotu i proud vody. Keramická kartuše bývá vyměnitelná, a navíc umožňuje ekonomickou kontrolu průtoku vody. Stále se prodávají i kohoutkové baterie. Za ně si ovšem velmi často připlatíte, pokud se jedná se o kvalitní designové kousky do moderních koupelen.

Baterie do koupelen i kuchyní

I když doba pokročila a velká část kuchyní je vybavena myčkami, bez dřezové baterie se neobejdete. Zajímavým řešením je baterie se sprškou, která usnadňuje umývání nádobí a dřezu. Součástí mnoha koupelen jsou bidety a k nim samozřejmě patří bidetové baterie. Pomocí otočného kloubu můžete upravit směr toku vody a pohodlně se umýt. U umyvadlové baterie je třeba dobře promyslet, jaká se bude hodit k vašemu typu umývadla – vybírat byste totiž měli dle jeho tvaru. Například hranatá umyvadla dobře ladí s hranatými bateriemi.