terasová prkna
Bydlení­ je hra Zahrada

Dokonalá terasa i při nerovném základu

Jak by se vám líbilo servírovat ranní kávičku na slunečné terase, vnímat teplé paprsky a sledovat dění okolo? Co není, může být. Investujte letos do nové terasy, která vám  zhodnotí nemovitost a nabídne atraktivní prostor nejen pro ranní posezení, ale též pro chvíle pohody s přáteli a rodinou – třeba u grilu nebo výborného oběda.

Nová terasa u staršího domku?

Jakmile se pustíte do výstavby nové terasy, pravděpodobně zjistíte, zejména u starších domů, že je povrch nerovný. S tím si ale hravě poradí rektifikační terče určené pro sjednocení sklonu. Tyto terče se dají použít po celé délce terasy i na místech, kde je viditelná a citelná nerovnost. U specialisty na terasy a terasová prkna v mnoha barevných zpracováních pak najdete terče určené po dřevěnou terasu i modelové zpracování terče pod dlažbu. Z pohodlí svého domova seženete na internetu kompletní příslušenství a vybavení pro dokonalý výsledek. Velmi žádané jsou například granulátové podložky prodlužující životnost terasy zejména díky prostoru pro větrání dřeva. Tyto podložky využijete všude tam, kde se dřevo dotýká například dlažby, betonu nebo též fólie, ideální použití je pak rovněž v místech napojení terasových prken. Pro jednodušší montáž pak volte distanční podložky. Nejenže chrání dřevo před vlhkostí, zároveň umožňují ventilaci dřeva. Chcete-li svou novou terasu dovést k dokonalosti, navštivte stránky gardina.cz. Mimo jiné zde mezi příslušenstvím nechybí kvalitní nerezové vruty pro komfortní a bezpečnou montáž jednotlivých prken.

Proč terasa právě ze dřeva?

Dřevo je přírodní a hojně využívaný materiál, jeho jedinečná struktura učaruje každému, kdo chce mít blíže k přírodě. Se dřevem se dobře pracuje a při správné péči bude i po letech ve výborné kondici. Dřevo oživí novostavbu, hodí se pro jakýkoliv styl bydlení a navíc je bezpečné. Opracovaná terasová prkna například z žádaného sibiřského modřínu stačí naolejovat nebo impregnovat bezbarvým olejem. Vyberte si z tradičních i exotických dřevin a postavte si terasu svých snů – prostornou, moderní a s nádechem přírody u vás doma.

Foto: https://www.gardina.cz/magazin/