trubky a rozvody
Staví­me Stavíme - rekonstruujeme

Izolace potrubí šetří vaše úspory

Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat současné obydlí, měli byste věnovat pozornost nejen povrchovým úpravám a designu, ale také rozvodům a trubkám, které se podílejí na důležitých procesech nezbytných pro funkčnost domácnosti. Vezmeme-li v potaz ceny energií a služeb, bylo by škoda vystavovat se finančním ztrátám nebo dodatečným úpravám, které vás zase jen připraví o peníze.

Izolace potrubí je jedním z velmi důležitých bodů, jež byste neměli opomíjet. Na trubky v průběhu let působí okolní vlivy, které v nich mohou způsobovat nežádoucí změny. Tepelná izolace trubek je nezbytným úkonem zabraňujícím ochlazování i oteplování vody v rozvodech, jejímu srážení a také znečišťování bakteriemi. Pokud budete mít tato opatření pod kontrolou, nemusíte se obávat nehorázných nákladů.

Smysluplné řešení pro trubky a rozvody

Izolace na potrubí zajišťují firmy, jež mají s problematikou několikaleté zkušenosti a přehled v používaných materiálech a spolehlivě vám doporučí vhodnou izolaci, která splní svůj účel. Právě materiál, využívající se k izolaci, hraje významnou úlohu. Izolace na potrubí jsou vyrobeny ze syntetického kaučuku bez PVC a freonu. Tento systém je typický vysokou tepelnou odolností do 175°C, poradí si s rozličnými povětrnostními vlivy i ozonem. Druhou možností izolace trubek je použití polyetylenu šedé barvy. Tento způsob se tradičně uplatňuje k izolaci rozvodů vody, topení nebo zdravotnické techniky a dosahuje tepelné odolnosti až 105°C.

Předcházejte potížím včasnou tepelnou izolací

Speciální typ představuje tepelná izolace potrubí kamennou vlnou. Ta zabraňuje zamrznutí vody v potrubí, vzniku plísní a poklesu teploty vody na kritické hodnoty. Výborné tepelné i zvukové izolační vlastnosti garantuje taktéž skelná vata využívaná především v oblasti vzduchotechniky. Jestliže jste izolace na trubky doposud neřešili, nepodceňujte jejich význam a efektivitu. Využijte služeb profesionálů a předcházejte problémům často se vyskytujícím právě u neizolovaných systémů.