sekačky na trávu
Zahrada

Sekačky na trávu se snadným ovládáním

Práce na zahradě není vždy jednoduchá, protože během sezóny stále něco roste, a ne všechno se líbí našim očím a ostatním rostlinám. Nejčastěji se seká tráva, neboť upravená zahradní plocha vypadá neodolatelně a také slouží k setkávání rodiny, přátel a na hraní s dětmi. 

Správný výběr sekačky

Není nad to si pořádně vybrat, pak můžete mít ze sekačky na trávu skvělou pomocnici, kvůli které vás nebudou bolet ruce, hlava ani záda. Sekačky seženete v mnoha variantách. Větší plochy se lépe obstarávají robustními sekačkami s velkou šířkou sekacího záběru. Ostré nože budou kmitat tak dlouhou dobu, jakou budete potřebovat k dokončení práce. Odolné materiály a kvalita patří k velkým výhodám. Koše u sekaček se postarají o zachycení trávy, větviček a listí. Jakmile si vyberete sekačku s pojezdem, odpadne vám namáhavé tlačení, protože vám stroj bude sám pomáhat. Stavte se v showroomu v Průhonicích, kde si vybrané modely můžete zblízka prohlédnout. 

Nikdy nepodceňujte bezpečnost při sečení

Jakmile budete mít doma novou sekačku, nezapomeňte se s ní blíže seznámit a ujistit se, že jste nezapomněli prozkoumat nic, co by překáželo v bezpečné práci na zahradě. Pro začátek se doporučuje prostudovat pokyny v manuálu od výrobce. Zde najdete základní informace k ovládání, údržbě a nechybí ani bezpečnostní pokyny. Dodržování zásad vždy vede i k lepšímu výkonu. Než nastartujete, překontrolujte funkčnost ovládacích prvků, u motorových ještě hladinu oleje. Dolévání paliva provádějte zásadně venku na čerstvém vzduchu, nikdy ve sklepě, garáži apod., protože vdechování výparů vám jen uškodí. Záleží i na vhodném oblečení. Příliš volné a vlající by se mohlo zachytit o předměty kolem, dokonce i zamotat na nože sekačky. Určitě neotálejte s ochranou rukou a obličeje, což znamená pořízení pracovních rukavic a brýlí.