jak prodat byt
Reality

Protože prodáváme nemovitosti ještě výhodněji – Realityno.cz

Prodej nemovitosti je vždy významným krokem, který je na místě opravdu dobře promyslet, pokud plánujete jak prodat byt nebo dům, a je potřeba zodpovědně vybrat ten opravdu nejlepší způsob. Pozornost věnovaná výběru toho nejlepšího partnera pro prodej vaší nemovitosti se prodávajícímu vrátí v podobě ušetřených problémů a v neposlední řadě i v podobě prodeje, který bude pro prodávajícího finančně výhodnější. Tradičních realitních kanceláří a služeb k prodeji nemovitostí působí na trhu opravdu hodně, jen málo z nich ale nabízí skutečně moderní způsob prodeje a takovou přidanou hodnotu jako právě realitní web Realityno.cz.

Proč se vyplatí prodávat nemovitost s realitním makléřem?

V posledních letech jsme si zvykli slýchávat z různých stran názor, že pro prodej nemovitosti v dnešní době není nutné řešit ve spolupráci s realitním makléřem. Podle tohoto názoru má dnes každý majitel nemovitosti k dispozici všechny informace a nástroje k tomu, aby dokázal dotáhnout její prodej ke zdárnému konci.

Z čistě technického hlediska je tento názor jistě pravdivý, co se ale efektivity a výhodnosti takového postupu týká, situace je diametrálně odlišná. Možnosti a zkušenosti realitního makléře jsou neporovnatelně větší, než jaké má laik, který se do prodeje pustí sám, čímž navíc ušetří provizi, kterou nebude muset makléři vyplácet.

Každý, kdo se do problematiky skutečně ponoří, brzo zjistí, že prodej nemovitostí přes realitního makléře je pro prodávajícího výhodnější v průměru o 9 %. Úspora 5 % za provizi makléři se tak ve světle této statistiky nejeví jako příliš výhodná.

Přidaná hodnota skutečně kvalitního realitního makléře má ve skutečnosti mnoho úrovní a prodávajícímu transakci usnadňuje hned v několika ohledech. Navíc lze získat z prodeje mnohem více.

Kvalitní realitní makléř šetří čas i peníze

Jednotlivec, který se rozhodne pro prodej své nemovitosti svépomocí, postrádá nástroje a know-how potřebné k tomu, aby byl prodej maximálně efektivní. Chybí mu právě to, čím disponuje zavedená realitní kancelář a zkušený makléř.

Ten má především prověřené kanály pro komunikaci s potenciálními zákazníky. V případě webu Realityno.cz mají makléři k dispozici dokonce obsáhlou a neustále aktualizovanou databázi prověřených klientů, kteří disponují dostatečnou hotovostí nebo mají schválený úvěr na bydlení, případně mají v bance aktuální žádost, protože si nechali od hypotečního specialisty Realityno.cz spočítat hypotéku. Díky tomu lze cíleně oslovit vážné zájemce a následný prodej bude navíc velmi rychlý a bezproblémový.

Díky přesně cílenému oslovování potenciálních kupců se navíc zvyšuje pravděpodobnost toho, že vážných zájemců bude více. V takovém případě je web Realityno.cz schopný zorganizovat elektronickou aukci, jejímž prostřednictvím prodejní cena nemovitosti ještě více naroste ve prospěch prodávajícího.

Podstatným ulehčením a urychlením celého procesu prodeje je i kompletní právní servis a pomoc s potřebnou administrativou.

Do podpisu kupní smlouvy prodávající neplatí vůbec nic. Neexistují zde žádné skryté náklady v podobě poplatků za nafocení nemovitosti, vytvoření prezentace apod. Jedinou platbou makléři je předem dohodnutá provize až při podpisu rezervační smlouvy s kupujícím, a to ve formě blokační úhrady (kauce) složené kupujícím.

Online aukce nemovitosti

V případě, že vážných zájemců o koupi nemovitosti bude více (a díky databázi prověřených zájemců většinou bude), potom jim bude rozeslána SMS zpráva s unikátním kódem pro přístup do online aukce nemovitostí a podrobné informace o jejím konání. Každý účastník potom přihazuje částky podle svého plánu a svých možností.

Účast vícero zájemců pak vede k tomu, že nemovitost se prodá za vyšší cenu. Prodávající se aukce samozřejmě může účastnit také a sledovat její vývoj z pohodlí domova.

Špičkové a poctivé služby samozřejmostí

Web Realityno.cz poskytuje kompletní asistenci s tvorbou prezentace zahrnující fotodokumentaci, tvorbu videí i 3D prohlídek. Velká pozornost je věnována také odhadu tržní ceny nemovitosti. Zde se nevydávají cestou pouze formálního odhadu, který se s realitou potkává pouze zdálky. Tento zvyk je vůči oběma stranám neférový, a navíc může následně v budoucnu působit problémy. V případě Realityno.cz je tržní cena nemovitosti určována poctivě a pečlivě.

I tento přístup vede k tomu, že o koupi se budou zajímat vážní zájemci, kteří následně s důvěrou vstoupí např. do online aukce. V každém případě je tento přístup poctivější k prodávajícímu i kupujícímu.

Kontaktuje nás!

Využít služeb Realityno.cz je velice snadné. Na webových stránkách společnosti stačí vyplnit krátký online kontaktní formulář. Poté už bude následovat telefonát realitního makléře a domluvení první schůzky, na které budou specifikovány všechny detaily, možnosti případné spolupráce a naplánován další postup stejně jako celková strategie prodeje.

Pro prodávajícího odpadá velká část technických i administrativních úkonů, které by bez spolupráce s makléřem musel zařizovat sám. Výsledkem bude prodej, se kterým bude spokojený stejně jako naprostá většina dosavadních klientů. Je velmi pravděpodobné, že nemovitost bude prodána za nejvyšší cenu a také výrazně rychleji.

Čas, který ušetří delegováním činností na realitního makléře, může člověk navíc věnovat mnohem příjemnějším a pro něj důležitějším věcem.

V průběhu procesu samozřejmě makléř s prodávajícím komunikuje a informuje ho o všech důležitých krocích, stejně jako mu podává pravidelné hlášení o stavu prodeje.

Výběr partnera pro prodej nemovitosti je důležitým krokem, postavte se k němu zodpovědně a vyberte si skutečné profesionály, kteří vždy nabízí něco navíc. Právě v tom tkví výhoda a přidaná hodnota webu Realityno.cz. Oproti řadě jiných realitních kanceláří nejde o prosté inkasování za umístění inzerátu na webu, nemluvě o nezájmu o skutečnou tržní cenu nemovitosti. Chcete-li prodat svoji nemovitost opravdu dobře a za vyšší cenu, web Realityno.cz je tím pravým řešením.