Fasádní lešení
Bydlení­ je hra Staví­me Stavíme - rekonstruujeme

Rekonstrukce a mytí fasád

Zejména u starých domů se velmi často setkáte s rekonstrukcemi fasád. Zateplení bývá pro mnohé budovy skvělým řešením, ale v některých případech nejde o nutnost, navíc by se zničily řezbářské a jiné architektonické detaily.

Barevné fasády vypadají atraktivně

Než se pustíte do oprav, udělejte odborný posudek, jak bude výsledek vypadat. Zda ponecháte historický ráz budovy, anebo se pustíte do modernější formy. Nový kabát obvodového pláště třeba vyřešíte pomocí obkladových desek, které se montují na podkladový rošt. Rychlou montáž zajistí instalační firmy, ale někdo si troufne vše zvládnout vlastními silami. V tomto případě nezapomeňte na kvalitní pronájem lešení, které zjednoduší práci ve výškách. Zajímavého vzhledu docílíte použitím kombinování barev jednotlivých dílů. Střízlivě zapůsobí šedé a bílé odstíny, odvážněji pak ty pastelové.

Během rekonstrukce domu se neobejdete ani bez používání betonu. Pokud už máte navrženy projekty na opěrné stěny, jímky, pilíře, sloupy, šachty nebo základy, myslete i na pořízení bednění. Některé systémy použijete jako jednostranné i oboustranné. Vzájemné spojování zajišťují klínové spojky. Panely se srovnají, spojí a zamknou, což je předpokladem k minimální potřebě spojovacích prvků.

Zbavte se nečistot na fasádě

Zateplené domy by neměly postrádat častější údržbu, aby nedošlo ke snížení účinků a životnosti zabudovaných systémů. Pokud se chcete pustit do čištění, abyste se zbavili různých druhů napadení a usazenin, počítejte, že nepůjde o nic snadného. Většinou si nevystačíte pouze s tlakovým mytím, ale musíte sehnat také speciální přípravky na dané druhy povrchu. Neobejdete se ani bez fasádního lešení, jinak se těžko dostanete na všechna místa s různým stupněm znečištění. Avšak tato důležitá činnost se může stát dobrým podnikatelským záměrem. V tomto případě vás zaujme nejen prodej lešení, ale i ostatních věcí souvisejících s odborně provedeným mytím vnějších povrchů.