Stavíme - rekonstruujeme

Rekonstrukce panelákového bytu

Paneláky, dědictví bytové výstavby nedávných let, jsou stále převažujícím typem bydlení v našem státě. Už ve své době, kdy byly vystavěny, mnohdy neodpovídaly požadavkům na kvalitní bydlení. Odsuzována na nich byla téměř žádná intimita, špatné uspořádání bytových jednotek, uniformní podlahy z tvrdého plastu atd. I když se to na první pohled může zdát nemožné, i v případě panelákových bytů lze provést vhodnou rekonstrukci, která z nich vytvoří bydlení alespoň trochu odpovídající dnešním představám. Taková rekonstrukce bytového jádra má tedy rozhodně smysl.

Nejnutnější je v případě panelákového bytu rekonstrukce koupelny a kuchyně. Koupelny vyžadují ve většině případů rekonstrukci bytového jádra (jen málo panelových domů mělo koupelny zděné). Kuchyně pak vyžaduje výměnu kuchyňské linky (většina bytů totiž byla vybavena plechovými kuchyňskými linkami, které byly a jsou nehezké) a vůbec vytvořit promyšlený návrh uspořádání celkového prostoru této místnosti. Většina panelákových kuchyní je tak malá, že se do nich nevejde ani ten nejnutnější nábytek. S trochou vynalézavosti a za pomoci využití důmyslných úložných prostorů však i ta nejmenší a nejošuntělejší kuchyně prokoukne. Raději však při takové rekonstrukci využijte i odborníky, neboť plynaři a instalatéři jsou vždy lepší v případě, kdy budou odborníky.

I v ostatních pokojích bytu je co zlepšovat a opravovat. Samozřejmostí bývá už dnes výměna starých oken za plastové, které ještě zvyšují kvalitu bydlení. Pokud vás samotné nenapadá, jak svůj byt vylepšit, obraťte se na odborníky, kteří vám nejen dají dobré rady a tipy, ale některé firmy vám udělají zdarma návrh uspořádání pro váš byt s ohledem na vaše požadavky, který vám bude dobrou pomůckou při dalším počínání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.