ploché střechy
Stavíme - rekonstruujeme

Ploché střechy jsou stále oblíbenější

Styly plochých střech se využívaly již v dávné historii, ale v současnosti vyhovují trendům snížení celkové výšky staveb. Také se využívají k zastřešení nejrůznějších členitých a atypických stavebních objektů.

Izolace střechy přináší řadu výhod

V porovnání s minulostí se však uplatňují postupy, které zásadně vylepší kvalitu bydlení v domě. Pokud se chystáte rekonstruovat starý dům nebo stavíte úplně nový, rozhodně počítejte s financováním vylepšení vlastností střechy. Neizolují se pouze rodinné domy, ale všechny administrativní a průmyslové budovy. Stejné řešení se nabízí také pro balkóny, terasy a jiné rovné plochy. Izolace střech zhodnotí celou nemovitost. Mezi výhody patří snížení nákladů na vytápění, výborná vodotěsnost díky kvalitní hydroizolaci a dlouhá životnost. Během celého roku si užijete pohodlí v domě, nebude vás trápit přílišné horko v letních měsících.

Rekonstrukce ploché střechy

Izolace se neřeší pouze u nových budov, ale také u starších, kde se stala nějaká chyba již při stavbě, nebo se časem cosi pokazilo. Střecha by měla reagovat na změny počasí. Když například chybí speciální fólie, začnou prostupovat vodní páry do jednotlivých vrstev, rozšíří se koroze a plísně, celkově se sníží životnost. U ploché střechy se využívají hydroizolační fólie z měkčeného PVC. K výhodám patří, že jsou rozměrově stálé. V praxi se setkáte s několika druhy, které se od sebe odlišují způsobem aplikování a nosnou vložkou. K jejich přednostem se řadí vysoká odolnost proti průrazu, UV stabilita, odolávání prorůstání kořínky a samozhášivost. Pokud se renovuje střešní plášť pomocí fóliového hydroizolačního systému, lze to učinit i na původní krytinu, ale jinak na různé běžné podklady z betonu, panelů, ze dřeva, na ocelovou konstrukci apod. Používá se dlouhodobě ověřená povlaková krytina z PVC fólie.