Stavíme - rekonstruujeme

Sádrokarton a malování spolu úzce souvisí

Volba sádrokartonu do interiéru bytu je velmi zajímavou záležitostí! V poslední době se tato alternativa stává čím dál tím častější! Sádrokartonové konstrukce lze vidět v mnoha různých bytech a domech. Sádrokarton je velmi dobrým materiálem, kterého lze použít prakticky všude.

Než ale přejdeme k jeho využití a kombinování s malováním, tak je třeba si poukázat na jeho původ a na to, co vlastně sádrokarton jako takový představuje. Sádrokartonové desky jsou v podstatě materiálem, který vzniká lisování sádrové hmoty spolu s kartony papíru. Všechno se vysouší v sušárnách, přičemž místo samotného kartonu se často využívá laminátu anebo dalších materiálů, mezi které patří například vodotěsná fólie. Ta se na sádrokarton používá zejména v ohledu na odolnost vůči jednotlivým druhům plísní. Díky ní jsou sádrokartonové příčky ochráněny před všudypřítomnou vlhkostí! Montáže sádrokartonu jsou velmi jednoduchou záležitostí, jelikož se prakticky jedná o jakési sádrokartonové stavebnice, které se poměrně snadno montují do sebe a vzniká tak dojem celistvě vypadající místnosti!

Velkou předností sádrokartonu je stoprocentně rychlost, se kterou jsou třeba sádrokartonové podhledy či příčky zhotovovány. Zkušeným pracovníkům většinou stačí několik hodina a vše je hotovo. Kombinace sádrokartonu a malování je doslova ideální, jelikož nanášení barvy na sádrokartonové konstrukce je hodně snadné a barva na nich velmi dobře drží! Malíři pokojů by jistě mohli dalekosáhle mluvit.

Jinak je také třeba poznamenat, že malířské práce mnohdy nejsou ani zapotřebí, jelikož někteří lidé nechávají sádrokarton ve své surové podobě. Prostřednictvím sádrokartonu lze realizovat jak samotné vnitřní prostor novostavby, tak i zateplení anebo rekonstrukci starších domů a bytů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.