Nátěr (barva) proti plísni
Náš tip

Odstraňte plísně ze zdí včas

Plesnivé zdi patří k nejčastějším problémům hlavně u starších budov. Plísni se vždy dobře daří v teple a vlhku, navíc ohrožuje lidské zdraví. Z estetického a zdravotního hlediska je ideální se co nejrychleji těchto nepříjemností zbavit. 

Mnoho příčin zvýšené vlhkosti

Ideální relativní vlhkost vzduchu v bytech se pohybuje od čtyřiceti do šedesát procent. Často však bývá vlhkost o dost zvýšená kvůli různým potížím, kam zapadají například špatné izolování budov, zatékání do interiéru, špatná těsnost potrubí a jiné stavební vady. Vlhkost přiživují i běžné domácí činnosti: sprchování, pěstování rostlin, sušení prádla nebo vaření. Velkou hrozbou jsou neizolované stavby. Následuje zadržování vlhkosti ve zdech a plesnivění, kterého byste se měli co nejdříve zbavit, protože jsou ohroženi zejména lidé s oslabenou imunitou, starší lidé a děti. Silné alergeny se přenáší vzduchem a způsobují kašel, astma, alergickou rýmu, únavu, záněty spojivek, kýchání, kopřivku, atopický ekzém, ale i bolesti břicha a hlavy. Odstranění plísní ze zdí můžete realizovat několika způsoby, hodí se odvlhčovače a čističky vzduchu, sanační nátěry a barvy speciálně vyvinuté na likvidaci plísňových projevů.

Nátěry s dlouhodobým protiplísňovým efektem

Speciální přípravky určené pro sanaci zdí vám pomohou se lépe vypořádat s plísní v exteriérech a v interiérech soukromých domů i firem. Nátěr (barva) proti plísni bude zdivo dlouho chránit před dalšími projevy nadměrné vlhkosti. Nejprve využijte bezbarvý a vodou ředitelný nátěr, který je bez zápachu a postará se o likvidaci různých plísní, mechů a řas. Odstraňovač plísní se nechá působit doporučenou dobu a poté se plocha omyje vodou. Zdivo se potom celoplošně ošetří penetrací a znovu se nechá působit čtyřiadvacet hodin. Nakonec práci dokončíte termoizolačním nátěrem s pevnými biocidními mikročásticemi, které se nevymývají, dokonce ani nijak neuvolňují do ovzduší.