penzion Valtice
Chata a chalupa Náš tip

Vinné sklepy Valtice pro skupiny i jednotlivce

Kdo zrovna nebydlí na Moravě a miluje víno, zajisté zatouží se aspoň jednou podívat po místech, kde není nouze o vinné sklípky, dobrou náladu, pohostinnost, vynikající regionální jídla a o muziku. Valtice ve vás mohou zanechat romantické vzpomínky i vás oslnit bohatou historií. 

Degustační expozice vín na zámku

Valtice se rozprostírají v srdci vinařské oblasti, proto najdete ve zdejším zámeckém areálu Salon vín České republiky, kde spatříte to nejlepší z českých a moravských vín. Zajímavé je pořádání pravidelných degustačních expozic, což ohromí každého milovníka tohoto lahodného moku. Víno najdete doslova na každém kroku, proto vás nemůže překvapit, že penzion Valtice s vinným sklepem není nic zvláštního a ubytuje se zde najednou mnoho lidí, které sem přijíždějí ze všech koutů naší republiky. Valtice jsou součástí Lednicko-valtického areálu, tedy vyhlášené krajinné památkové zóny. Zámek fungoval dlouhou dobu jako knížecí sídlo rodu Lichtenštejnů. Původní gotický hrad se přestavěl na renesanční a posléze na barokní zámek. Od roku 1945 ho vlastní stát a provozuje tady několik prohlídkových okruhů. 

Zámek a okolí

V zámeckém areálu se těší velké oblibě park s naučnými stezkami, zajímavými stavbami a vzácnými dřevinami. Dále skleník z poloviny 19. století s mnoha tropickými a subtropickými rostlinami, kde stojí za zmínku cykas o stáří od tří do pěti set let. Stále upoutává pozornost uměle vybudovaná zřícenina Janův hrad, maurský Minaret nebo překrásný Lovecký zámeček. 

Ubytování Valtice nabízí chaty, chalupy a apartmány, kde najdete příjemné prostředí pro vaše dovolené, ale také možnost zde pořádat nejrůznější firemní vzdělávací akce. Určitě se doporučuje prozkoumat okolí třeba na kole, která si zapůjčíte i v půjčovně. Není nouze o mnoho značených a upravených cyklotras, které procházejí nenáročným terénem. Během cest navíc spatříte hodně zajímavostí.