nízkoenergetický bungalov
Reality

Jak bydlet ve vlastním co nejrychleji

Ke splnění snu a bydlení ve vlastním chybí jen krůček. Stačí si rozmyslet, jaký dům si přejete a následně si vybrat z mnoha variant a typů rodinných domů. Jaké bydlení si zvolíte vy?

Byt nebo dům

Na otázku, zda si vybrat bydlení v bytě nebo domě můžete najít velké množství odpovědí. Každá z těchto možností má totiž své výhody a také nevýhody. Mezi výhody bytu patří menší prostor k úklidu, pohodlnější bydlení ve městě, kdy máte veškeré prvky občasné vybavenosti po ruce, a zároveň to, že se nemusíte starat o dům.

Výhodou bydlení v domě je větší prostor, větší svoboda a splnění si snu o bydlení v přírodě, na periferii města nebo v satelitním městečku. V domě máte nekonečné možnosti, jak si jej zařídit a vybavit podle svého vkusu a představ.

Energeticky úsporné bydlení

Pokud jste se rozhodli pro bydlení v domě, určitě si vyberte energeticky úsporné bydlení a investujte do nízkoenergetické stavby. Takovým bydlením můžete být bezbariérový bungalov, který je ideální pro mladé rodiny i starší páry.

Výhody dřevostavby

Oblíbenou možností je také nízkoenergetická dřevostavba. Tu si můžete nechat smontovat na vlastním pozemku nebo využít prodejce domu i k výběru pozemku, popřípadě si nechat poradit, jak vybrat vhodný pozemek. Dřevo má skvělé izolační vlastnosti a bydlení v dřevostavbě bude pro vás příjemným a komfortním krokem bydlením.

Dům na klíč

Pamatujete si na nedávnou minulost, kdy se domy stavěly několik let? Ta doba je již dávno pryč. Vyberte si tedy dům na klíč a bydlet můžete již za několik měsíců. Rychlé a kvalitní domy na klíč jsou zárukou spokojeného bydlení a uvidíte, že vy i vaše rodina budete nadšení a uspořené peníze za energie můžete investovat do vybavení domu nebo třeba do cestování.

Nebojte se rozhodnout

Pokud se ptáte, kdy je nejvhodnější okamžik pro rozhodnutí, tak je to právě teď. Rozhodněte se pro vlastní bydlení a začněte pracovat na splnění svých snů. Na začátku vás sice čeká vyřizování a plánování, ale příjemnou odměnou vám bude váš vysněný domov.

Začněte co nejdříve

Začněte s výběrem domu na klíč co nejdříve. Ať už máte zájem o dřevostavbu nebo nízkoenergetický bungalov. Zajímejte se také o dostupné služby a infrastrukturu tak, aby bylo vaše bydlení nejen pohodlné a příjemné, ale také funkční a praktické.