interiérové dveře
Okna, dveře

Dveře jako důležitý prvek domácnosti

Výběr vhodných venkovních i interiérových dveří je podstatnou součástí vybavení domácnosti. Hlavním kritériem u venkovních dveří jsou bezpečnostní parametry. U vnitřních dveří klademe důraz na design, jenž musí zapadnout do celkového stylu konkrétní místnosti a musí splňovat požadavky na rozměry, hlukovou izolaci a v neposlední řadě finanční představu. Firmy zaměřené tímto směrem vám dokážou v mnohém poradit a podílet se na výběru finální varianty.

Grimax – široký sortiment kvalitních dveří

Nejdůležitějším počátečním krokem je volba společnosti, u níž se dveře rozhodneme zakoupit anebo necháme zhotovit. Abychom nechybovali, vybíráme si ideálně odborníky s dlouholetou zkušeností v oboru a schopností nabídnout veškerý sortiment tohoto druhu! Kvalitní a spolehlivé produkty nabízí firma Grimax, která působí na trhu řadu let a poskytuje dveře osvědčené české i zahraniční výroby v nadčasovém vzhledu a prémiovém provedení.

Vybrat si lze z nepřeberného množství povrchových úprav, prosklení, barev a stylů křídel dveří. Současně seženete veškeré příslušenství v podobě kování, zárubní, kukátek nebo dveřních zarážek. Záleží na konkrétních kritériích každého zákazníka a samozřejmě také na prostoru, v němž budou dveře umístěny. Pokud sháníte interiérové dveře do menších prostor, volte prosklené varianty s pískováním či ozdobnými prvky, které místnost opticky prosvětlí a zvětší. V případě potřeby můžete využít profesionálů a odborně nechat změřit rozměry a parametry prostoru.  Chcete-li si dveře objednat bez pomoci, není nic jednoduššího, než se do měření pustit samostatně a následně zvolit ty pravé.

Rozměry jsou základ pro správnou volbu dveří

interiérové dveře

Základem je správně změřit šířku dveří, ta se měří od šířky zárubně v jejím nejužším místě. Výška je většinou standardním rozměrem, kterému se lze při montáži dveří přizpůsobit. Budete-li současně s dveřmi objednávat futra či zárubně, potřebujete znát rozměry stavebního otvoru. Jakmile jej změříte, je nutno připočíst ještě 5 cm na každé stranně pro zachycení přesného údaje. Na základě všech potřebným měr si pak jednoduše vyberete z nabídky odpovídající kvalitou dveří. U vchodových dveří pak mohou být dveře doplněny praktickým kukátkem. Některé dveře mají již tento prvek vsazen, u jiných modelů si výšku přizpůsobíte svým potřebám.