dřevěné brikety
Úspory a ekologická řešení Vytápění

Dřevěné brikety – teplo rychle a levně

Majitelé krbů, vyznavači ekologického přístupu nebo milovníci domácího tepla – ti všichni potřebují rychle a efektivně vytvořit teplo domova či žhavou základnu pro romantické chvilky před krbem. Abyste se nemuseli zdržovat se zdlouhavým podpalováním, máme pro vás tip, jak rychle a přitom velmi levně zatopit!

Dřevěné brikety v akci

Určitě jste o nich už slyšeli, jsou totiž cenově dostupné, a když se vám zadaří, pořídíte dřevěné brikety v akci, kde výrazně ušetříte peníze oproti jiným nákladným palivům, jako jsou uhlí a stále se zvyšující ceny ostatních energií. Plápolající teplo z krbu vás nemusí finančně zruinovat, ani škodit životnímu prostředí. Na rozdíl od jiných dostupných energií patří dřevěné brikety mezi ekologičtější zdroje tepla, protože se vyrábí z odpadních surovin při dřevovýrobě. Najdete v nich piliny, hobliny i drcenou kůru, která dobře hoří a zároveň neškodí. Při jejich výrobě se všechny obnovitelné složky důkladně drtí, suší a díky praktickému tvaru kvádru zaručují snadnou manipulaci.

Jejich výhody jsou zkrátka nesporné – hodí se na cestování, pro případ nouze a pro ty, kteří jednoduše nestihli nasušit dostatek dřeva a hledají rychlé a výhodné řešení, jak získat teplo. Díky minimální vlhkosti jsou brikety připraveny k okamžitému použití, nevyžadují žádný další sušící proces jako dřevo nebo velké skladovací prostory. Dřevěné brikety užijete pro váš kotel, kamna i krb.

Topení briketami zvládne každý

Brikety nabízí mnoho dalších plusů, které jiné paliva nenabízí. Produkují velmi malé množství popele, které můžete následně využít na zahrádce k ekologickému kompostování, a vysoká výhřevnost zaručuje, že vám bude pod jejich taktovkou vždy pořádně teplo. Balení briket pohodlně uschováte v každé spíži, garáži nebo skladu a vůbec se nemusíte obávat, že by ubralo místo i v malých prostorách. Topení touto moderní a přitom velmi ekologickou variantou zvládne opravdu každý! Právě nyní můžete pořídit dřevěné pelety od firmy OPTIMTOP s dopravou zdarma a vyzkoušet pohodlné topení i u vás doma.