Chata a chalupa Náš tip Zahrada

Jak si vybrat bazén

Bazén na zahrádce rodinného domu či chaty nemusí být jen způsobem, jak zajistit rodině osvěžení v horkých letních dnech. Může být i investicí, která zvýší hodnotu vaší nemovitosti.

Každou investici je ale třeba si dopředu rozmyslet, zvážit všechny možnosti a samotnou realizaci svěřit zkušené firmě, která ji zhotoví takzvaně na klíč.

Jaký typ bazénu zvolit

V současné době se na trhu objevují bazény nejrůznějších velikostí a tvarů. Jistě je správné přemýšlet o tom, zda je pro konkrétní zahradu lepší kruhový, obdélníkový či nějaký atypický tvar, ovšem zásadní otázkou je použitý materiál a způsob instalace. Při rozhodování je třeba zvážit, jaký účel má bazén plnit a jak velkou část roku jej budete chtít používat. Svou roli hraje jistě i cena.

Plastové bazény mají tu výhodu, že jsou odolné vůči klimatickým podmínkám, UV záření i mechanickému poškození. Také jejich cena je, ve srovnání například se sklolaminátem, velice příznivá. Tento typ vany je z hlediska poměru kvality a ceny bezkonkurenční.

Z estetického i praktického hlediska jsou pak jasnou volbou bazény do země. Krásně splynou s okolním terénem a díky tomu, že jsou na jeho úrovni, poskytují pohodlný vstup do vody.  Navíc se jejich zastřešením může sezóna koupání prodloužit z několika letních týdnů až na šest měsíců. Provedení zastřešení je běžnou součástí realizace a zhotovovatel by vám měl nabídnout to nejlepší řešení vzhledem k vybranému tvaru bazénové vany.

Jak zvolit dodavatele

Při výběru firmy, která vám má bazén postavit, je vhodné zohlednit to, jak dlouho se společnost pohybuje na trhu, jak rychle je schopná vaši zakázku vyřídit, a zda poskytuje kompletní servis nejen v rámci realizace, ale i údržby a servisu. Nepodceňujte ani osobní návštěvu vzorkové prodejny, kterou vám firma, jež je zároveň výrobcem bazénů, nabízí. Jen tak vám a vaší rodině přinese koupě vlastního zapuštěného bazénu mnoho radosti ze společně strávených chvil.