štípací kleště
Hobby

Víte, jaké druhy kleští by vám doma neměly chybět?

Jste zapáleným domácím kutilem, či jen sháníte nějaké to nářadí pro případ potřeby? Ať tak či tak, výběr nářadí dnes není vůbec snadnou záležitostí, neboť na trhu se objevuje celá řada nejrůznějších druhů a značek. Jak vůbec poznat, co se vám může hodit a co nikoliv? V následujících řádcích se tedy řekneme, nejen které nářadí by rozhodně nemělo chybět v každé domácnosti, ale také jaké druhy kleští byste rozhodně měli vlastnit.

Pokud sháníte nářadí, které vám bude k ruce při domácích opravách a údržbách, pak by vám ve vašem kufříku s nářadím rozhodně neměly chybět kousky z běžného ručního nářadí, jako jsou šroubovákykleštěkladiva a klíče. Ty můžete koupit buďto jednotlivě anebo přímo v sadě.

V dnešní době jsou k dispozici celé kufříky o různých počtech kusů, díky čemuž ušetříte čas i peníze. Nezapomeňte však, že nejen u elektrického nářadí záleží na kvalitě. Při nákupu ručního nářadí je taktéž třeba myslet na potřebnou kvalitu, zejména proto, aby vám nářadí něco vydrželo.

Kleště

Kleští je celá řada a každé jsou vhodné pro jiný typ prací. Proto by sada měla obsahovat alespoň základní druhy, kterými jsou štípací kleště, kombinované kleště a odizolovací kleště.

Štípací kleště se hodí ke stříhání drátů různých tvrdostí. Jsou však vhodné také při práci s plastem. A právě proto by neměly v domácnosti chybět.

Kombinované kleště jsou nejčastěji známé jako „kombinačky“ a mají široké možnosti využití. Mohou tedy posloužit ke snadnému stříhání, ohýbání, uchopování a vytahování drátů.

Odizolovací kleště jsou ideální volbou v případě, že potřebujete šetrným způsobem odizolovat vodiče.

Všechny zmíněné druhy můžete zakoupit většinou v sadě, což je praktickým a cenově mnohem výhodnějším řešením.

Osvědčenou volbou je značka KNIPEX, která nabízí sady kvalitních kleští, které se stanou vašimi dobrými pomocníky.