Bytové dekorace

Světlo jako element interiérového designu. Jak proměňuje prostor?

Osvětlení je jedním z nedůležitějších prvků interiérového designu, který využijete mnoha způsoby. Používá se i pro optickou změnu velikosti provozu a navození určité nálady. Při výběru nástěnných a stropních světel byste měli zohlednit taktéž nábytek, dostupnost přirozeného světla, velikost místnosti a barvy

Pokud spojíte výše zmíněné prvky dohromady, dosáhnete správného osvětlení a současně proměníte prostor v bezproblémovou a účinnou kombinaci stylu a funkčnosti. Vyrobit si můžete nechat i osvětlení na zakázku, které dokonale naplní vaše očekávání. 

Hra s barvami

Světlo má velice důležitý úkol, a to zvýraznit určité povrchy a ubrat nebo přidat na celkové barevnosti nějakého prostoru. Pokud se jedná o místnost v rodinném domě, osvětlení dokáže navodit příjemnou a veselou náladu. Tmavší barvy působí stísněně, zatímco světlejší přesně naopak. 

Funkčnost

Další významnou rolí osvětlení je funkčnost. Hlavním cílem je použít světlo v jakémkoliv interiéru pro určitý účel. Použití správného osvětlení změníte celou funkčnost místnosti. S lustry dosáhnete osvětlení celé místnosti, zatímco nástěnná svítidla opticky přidají na velikosti a délce. Pořiďte si i luminiscenční nebo směrové osvětlení.

Prostor

Umělé a přirozené osvětlení může změnit způsob, jakým vnímáte prostor. Přirozené světlo je nejdoporučovanějším řešením pro tmavší místnosti, protože nedostatek světla navozuje pocit stísněnosti.

V případě, že přirozené osvětlení není k dispozici, můžete použít centrálně zavěšená svítidla, nástěnné svícny a rohové lampy, které místnost rozjasní a vytvoří vizuální iluzi většího prostoru.

Jestliže hledáte internetový obchod, kde zakoupíte designové žárovky i osvětlení, podívejte se do internetového obchodu Bohemia-design.com. Budete nadmíru spokojení s pestrostí produktového portfolia.