Bytové dekorace

Výhody a nevýhody různých matrací

Matrace můžeme rozdělit podle různých kritérií. Jedním z nich jsou použité materiály. Dle materiálů se matrace rozdělují v podstatě na: matrace z PUR pěny, matrace z HR pěny, matrace z líné pěny, latexové matrace, dále pak lamelové, nebo sendvičové. Velmi důležitou vlastností každé matrace a podušky je její měkkost, případně tvrdost. Dle tvrdosti jsou matrace měkké, středně tvrdé a tvrdé. Takové je jakési obecné dělení, jinak existuje opravdu mnoho stupňů a nuancí tvrdosti a je dobré si pečlivě danou matraci vyzkoušet, než přistoupíte ke koupi.

Výhody a nevýhody pěnových matrací

Pěnové matrace mají některé nevýhody, ale převažují výhody, takže se dostávají stále více do popředí a nahrazují dříve používané matrace pružinové, nebo lamelové. Nesporným plusem je možnost přizpůsobení se vašemu tělu, nevýhodou zase může být to, že časem se proleží, a již nemají původní tvar, který byl ideální pro tělesné partie. Pěnové matrace jsou velmi teplé a skvěle izolují.

Pružinové matrace

V současnosti se již moc často nesetkáváme s pružinovými matracemi, jsou spíše přežitkem, pokud se ovšem nejedná o některé novější typy, které se nyní objevují na trhu, a jejich vlastnosti se dají srovnat se speciálními matracemi pro polohování z vysoce kvalitních pěnových materiálů. Stará pružinová matrac je již minulostí, vybírejte z nových modelů, které jsou velmi přizpůsobivé a ani nepocítíte tlak pružin jako dříve.

Co je zónování matrací?

Možná jste se již setkali s pojmem zónování matrací, ale nevíte, co to znamená. Jde o využití jednotlivých částí matrace pro určité části těla. Každá takováto zóna může mít jinou tvrdost, nebo uspořádání. Například v oblasti krku a hlavy je využívána vyšší tvrdost a pro bederní oblast zase měkké části matrace. Tyto speciální matrace jsou skvělou prevencí proti bolestem zad, případně mohou také pomoci při léčbě některých potíží, spojených se špatným spánkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.