Bytové dekorace Náš tip

Použití skla v moderním interiéru

V poslední době můžeme v moderních interiérech vídat stále častěji sklo, jako materiál, který působí sice chladně, ale velmi elegantně a čistě. Nyní je sklo bráno jako běžný materiál, ale v minulosti tak tomu nebylo. Mnozí z nás si totiž ještě nyní můžou myslet, že je sklo velmi křehké a do interiéru nevhodné. Sklo bylo tedy zastoupeno maximálně nějakým zrcadlem, lustrem apod. Jestliže však modernizujete své bydlení, nezapomeňte do interiéru zakomponovat právě sklo, které vdechne více světla, vzdušnost a i určitou dávku luxusu.

Kde všude je možné sklo použít?

Sklo se dá v interiérech hojně využít. Dá se říci, že v podstatě všude. Proto byste se skla rozhodně neměli obávat. Sklo v každém případě působí luxusním dojmem, aniž byste museli do jeho pořízení investovat vyšší finanční částky, než do jiného materiálu, který však tímto dojmem působit nebude. Můžete si pořídit skleněné dveře nebo příčky, i v případě příček schodů. Velice pěkně působí skleněné zábradlí. Sklo najde své uplatnění v kuchyni, jako dvířka skříněk, pracovní deska, jídelní stůl nebo je možné použít obkladačky ze skla. Nesmíme zapomenout ani na koupelnu. Zde se bude velice pěkně vyjímat sprchový kout ze skla. Skleněné sprchové kouty vypadají nádherně a jsou často zhotoveny z takového skla, které je pevné, bezpečné. Ze skla můžete mít třeba i umyvadlo. V dalších místnostech je možné sklo použít v podobě skleněných polic a dalších skleněných dekorací. Použití skla v interiéru má řadu výhod. Jmenujme zejména výborný vzhled, vysokou životnost, nárazuvzdornost, minimální nároky na údržbu a propustnost světla.

Moderní sklo

Pod pojmem sklo si můžeme představit nejen hladkou čirou plochu. Sklo může mít různou podobu. Dá se totiž všelijak opracovávat. Je možné jej vrtat, řezat, brousit, leštit, ohýbat, gravírovat, pískovat apod. Mezi finální produkty pak patří třeba barvené sklo, lakované matné sklo atd. Dokonce nyní umožňuje i digitální potisk, čímž můžete získat velice originální prvek vašeho interiéru. Na jakékoli sklo, i kalené sklo, je možné dostat různé ornamenty a dekory.

Kde zakoupit interiérové skleněné prvky?

Pokud chcete sklo v interiéru využít a přejete si, aby vaše bydlení působilo originálně, doporučujeme se obrátit na společnost VV sklo, jež se zabývá právě výrobou interiérových skleněných prvků, včetně návrhu a realizace interiéru. Firma je z Vysočiny (Křižanov) a působí po celé ČR. Jsou schopni zhotovit i atypická řešení. Nebojte se tedy při modernizaci a zařizování bydlení použít právě sklo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.