Náš tip

S bioklimatickou pergolou vytvoříte na terase příjemné posezení

V současné době existuje nepřeberné množství možností zastřešení terasy, ovšem pergola představuje elegantní, a přitom praktické řešení. Setkáte se s pestrou škálou materiálů a narazíte na různá provedení. Velké oblíbenosti se přitom těší bioklimatické pergoly, které se vyznačují hned několika přednostmi. 

V první řadě je nezbytné představit vám, co je to bioklimatická pergola, abyste pochopili její princip. V podstatě se jedná o moderní zastřešení terasy, které je sestaveno z naklápěcích lamel, jejichž úkolem je chránit posezení před nepřízní počasí (nadměrné sluneční záření, sníh, déšť a podobně). 

Bioklimatická pergola je kvalitní a funkční

Pokud se rozhodnete investovat do bioklimatické pergoly, rozhodně neprohloupíte. Vyrábí se ze vskutku kvalitních a vysoce odolných materiálů, a tím pádem představují nadčasovou alternativu pro hliníkové pergoly. Ovládání je dálkové, navíc si některé modely můžete klidně napojit na chytrou domácnost. Záleží pouze na vašich představách a požadavcích, technologie se neustále zdokonalují. 

Lamely si nastavíte podle toho, jak potřebujete

Charakteristickým rysem bioklimatické pergoly jsou jednoznačně naklápěcí lamely, u nichž je možné dosáhnout úhlu sklonu dokonce i 140 stupňů. Lamely si tak nastavíte podle aktuálního počasí. Přes otevřené lamely proudí čerstvý vzduch, a tak v letních měsících se vám bude na terase sedět velice dobře. Lamely však můžete úplně uzavřít, abys přes ně neprošel déšť, a tím vytvoří vskutku pevnou střechu. 

Investovat můžete i do dalších prvků, jako je například boční zakrytí pergoly. U některých pergol není nutné, ale někdy se bez takového zakrytí neobejdete. Hodně záleží na tom, na jakou světovou stranu máte terasu s pergolou umístěnou. Stínící rolety do pergoly vám pomohou vytvořit na terase příjemný stín.