Bydlení­ je hra Podlahy

Plovoucí podlahy zapadnou do jakéhokoliv interiéru

Plovoucí podlaha je ve své podstatě podlahový materiál spojující se pomocí systému podobnému skládačce. Při pokládce podlahové krytiny se vytvoří pevný spoj, a tím pádem je podlaha stabilní bez jakéhokoliv připevnění. Plovoucí podlahy jsou výhodné z mnoha důvodů, například vás nadchne snadná a rychlá pokládka. 

Druhy plovoucích podlah

V minulosti se parkety připevňovaly hřebíky a PVC podlahy se zase lepily k podlahové vrstvě, ovšem technologie výrazně pokročily a těmto metodám je naštěstí konec. Plovoucí podlahy jsou technologicky vyspělé, takže se dokonale zafixují, aniž by bylo potřebné upevnění. 

Jako plovoucí se prodávají laminátové podlahy, luxusní vinylové podlahy i palubové podlahy. Zacvaknutím se vytvoří těsnění, které prkna uzamkne, a tak vytvoří nepohyblivou vazbu. Předtím, než si vyberete favorita, co se materiálu týče, přečtěte si ještě několik zásadních informací. 

Dřevo 

Dřevěné podlahy jsou speciálně vyrobeny z několika vrstev dřeva s finální vrstvou masivu. Plovoucí podlahy ze dřeva jsou lehké, odolné a snadno se udržují. Spodní vrstvy jsou někdy tvořeny recyklovaným či lisovaným dřevem. 

Laminát

Laminátové podlahy jsou velice oblíbenou variantou plovoucích podlah. Laminát je odolná varianta, která se dodává ve vzhledu dřeva i dlaždic. Pokládka laminátové podlahy vám navíc nezabere tolik času. 

Vinyl

Luxusní vinylové podlahy jsou k dispozici ve dvou kategoriích, a to jako vinylové desky, jež imitují dřevo, a vinylové dlaždice napodobující kámen nebo keramiku. Stejně jako plovoucí laminátová prkna, tak i ta vinylová využívají k zacvaknutí systém pero-drážka. Alternativou k plovoucím deskám je lepení. 

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud můžete objednat nejen podlahy, ale i koberce, podívejte se do nabídky Vasepodlahy.cz.