klimatizace split
Bydlení­ je hra

Jak probíhá montáž klimatizace?

Horké dny jsou opět tady a vy si říkáte, že další léto ve vedrech už prožít nechcete? Řešení je nasnadě, je jím samozřejmě klimatizace. Ani teď navíc není pozdě na její instalaci. Sice je sezóna, a tak mají firmy plné ruce práce, ale s trochou štěstí dokážete získat blízký termín.

A jak vlastně probíhá taková montáž klimatizace? Jak dlouho proces trvá, co všechno zahrnuje a kdy už konečně budete mít doma příjemný chládek?

Obecný postup při montáži klimatizace

V prvé řadě je třeba ozvat se firmě, která nabízí klimatizace. Společně si dohodnete schůzku, protože nejlepší je, když mohou odborníci prostory přímo vidět. Navrhnou vám, zda by pro vás byla lepší klimatizace multisplit, nebo split podle počtu místností, velikosti a polohy v objektu. Vyberou místo, kam se klimatizace nainstaluje.

Na základě toho všeho vám bude připravena cenová nabídka. Když s ní budete souhlasit, potvrdíte objednávku a domluví se datum montáže.

Samotná montáž klimatizace split zabere asi 4-6 hodin, u multisplit je čas delší. Montuje se vnitřní jednotka, připravuje se potrubí, kabeláž, odvod kondenzátu atd. Na závěr se provádí zkouška celého systému a budete proškoleni, jak vlastně klimatizaci ovládat.

Dejte si pozor, za co platíte

Některé firmy vyžadují zálohu předem, u jiných platíte celou fakturu až po instalaci klimatizace. Každopádně si ale dejte pozor, co všechno je a není obsaženo v ceně. V ceně může a nemusí být zahrnutá samotná montáž, úklid pracoviště, doprava, střešní konzole atd. Až vám tedy firma připraví cenovou nabídku, neváhejte se zeptat, jestli ještě budete něco dalšího doplácet.

A na jakou firmu se obrátit? Máme pro vás tip na klimatizace Ostrava – společnost Klima Barabáš je v oblasti vyhlášená, dodává klimatizace od prověřených značek Daikin, Toshiba, Sinclair, Midea a LG. V oboru chlazení má přes 30 let zkušeností.