Náš tip

Nízkoenergetické domy akciové společnosti RD STYL

Malé představení společnosti RD STYL

Akciová společnost RD STYL se již několik let zabývá výstavbou domů. Tato společnost se výhradně specializuje na stavbu rodinných domů v oblasti severní Moravy a Olomoucka.

Stavba domu od základů není nic jednoduchého a chce to zkušené specialisty ve svém oboru. Akciová společnost RD STYL se zaměřuje a soustředí na výstavbu rodinných cihlových domů na klíč a to pouze na své typové domy, které naleznete v jejich nabídce (zde nízkoenergetické domy). Pracovníci RD STYL jsou skutečnými specialisty s mnohými zkušenostmi. A právě zkušenosti jsou to, co nic jiného nenahradí.

Zkušenosti společnosti RD STYL dokládá i to, že od doby svého založení v roce 1998, kdy postavila svůj první vzorový dům, staví v posledních letech přibližně osmdesát až devadesát cihlových rodinných domů na klíč za rok, což za dobu své existence představuje předání více jak 500 rodinných domů.

Nízkoenergetické domy od RD STYL?
Pokud se ohlížíte po možnosti postavit nový dům a rádi byste šetřili energií, která je nutná pro jeho provoz, s akciovou společností RD STYL dozajista neprohloupíte. Než se dostaneme k tomu, co přesně jsou nízkoenergetické domy, stojí za zmínku, že společnost RD STYL se při stavbě svých domů zaměřuje hlavně na kvalitní technologii samotné výstavby. I když se nemusí jednat hned přímo o nízkoenergetický dům, RD STYL se vždy pečlivě věnuje kompletnímu zateplení všech svých domů. Jako jedna z prvních stavebních firem ve svém regionu provádí kompletní zateplení domu. Jedná se především o tepelnou izolaci, zateplení soklu, podlah či nadstandardní izolaci v šikminách podkroví.

Nízkoenergetické domy
Jako u všeho, i rodinné domy mají mnoho podskupin. Mezi stále oblíbenější domy patří takzvané nízkoenergetické domy, tedy domy, které na vytápění spotřebovávají co nejmenší množství energie. Tyto nízkoenergetické domy mají vytápěcí hodnotu někde v rozmezí od 15 do 50 kWh/m? za rok. Této nízké spotřeby se dá dosáhnout převážně kvalitním stavebním návrhem jednotlivého domu a také použitím zateplovacích technik. Společnost DR STYL se, bez ohledu na to, jestli dům bude nízkoenergetický či nikoliv, vždy pečlivě zaměřuje na zateplení. Mnohaleté zkušenosti se stavbou více než pěti sty rodinnými domy na klíč a zkušenosti pracovníků jsou už tak sami o sobě dobrou zárukou na kvalitně zateplený dům.

Nejčastějším způsobem zateplování domů je jeho tepelná izolace pomocí polystyrenových, či jiných obkladů. Ovšem stále tu zůstává velký problém s okny. Společnost RD STYL tento problém řeší instalací plastových oken s izolačním dvojsklem. RD STYL také všechny své domy zatepluje fasádním izolačním systémem. Šikminy stropů tato firma poté izoluje izolační vatou a překrývá sádrokartony.

Akciová společnost RD STYL má mnoho zkušeností, co se týče šetření tepelné energie. Jejich první navržené rodinné domy, které stavěli přibližně před 12 lety, vycházely z moderních konstrukčních zásad, jež mají za úkol co nejvýše zvýšit úsporu tepelné energie. Přitom stavební společnosti, jako je RD STYL se v České republice začali rozmáhat teprve v posledních letech. Je tedy zřejmé, že RD STYL má mnoho zkušeností z praxe navíc.

RD STYL se snaží vždy hledat nějaký kompromis mezi pořizovací cenou vlastního domu a skutečně reálnými úsporami, které ušetříte na provozních nákladech energetické spotřeby domu. Nutno říci, že RD STYLu se to i daří, což dosvědčují spokojení zákazníci, kteří hlavně oceňují osobní přístup.

Pokud plánujete pořízení nízkoenergetického domu, RD STYL vám může vyhovět svými domy Optimal či Trend. Tyto domy svými technickými parametry či dispozičním řešením jsou však na těsné hranici nízkoenergetických rodinných domů. Ovšem to vše už v základním provedení Standard. RD STYL může po dohodě instalovat i za velice atraktivní ceny tepelné čerpadla s výkonem přesahujícím o cca 30% tepelné ztráty domu. Další alternativou vytápění je podlahové elektrické vytápění (např. systém DEVI).

RD STYL a nízkoenergetické domy si rozumí již více než 12 let. RD STYL má zkušenosti a osobní přístup ke každému zákazníkovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.