umyvadla
Bydlení­ je hra Koupelna

Jak vybrat skříňku s umyvadlem na WC

Toaletu, která není součástí koupelny je vhodné vybavit malým umyvadlem, nebo také tzv. umývátkem. Umyvadlo na toaletě oceníte zejména z praktického hlediska. Nebudete muset přebíhat do koupelny abyste si umyli ruce a navíc do úložného prostoru pod umyvadlem uschováte ještě například čisticí prostředky, nebo náhradní toaletní papír.

Záleží na velikosti

Nejdůležitější je zejména velikost umyvadla spolu s nábytkem. Před samotným výběrem a nákupem prostor pro instalaci určitě zaměřte. Volba prostoru umístění je také velmi důležitá. Umyvadlo můžete instalovat přímo vedle WC, nebo na zeď kousek před WC. Pro pohodlné používání by měl být prostor před umývátkem alespoň 55-60 cm. 

Způsob provedení

Na malých umyvadlech určených k toaletě jsou umístěny otvory pro stojánkovou baterii uprostřed, ale i na straně. Každé provedení má své výhody. Boční umístění baterie oceníte zejména při instalaci umývátka do rohu místnosti. 

Před nákupem nábytku je potřeba zvážit, zda Vám bude vyhovovat pravé nebo levé otvírání dvířek. Předem zvažte, jestli dvířka nebudou do ničeho vrážet. 

Odstín nábytku

Bílá je univerzální a hodí se prakticky ke všemu. Pokud ovšem nechcete klasiku, můžete si u některých výrobců vybrat i z různých variant dřevodekorů. Dřevodekor dodá nábytku šmrnc a vaší toaletě také.

Cena

Umývátko můžete zakoupit již od 1.000,- Kč a cena nábytku se odvíjí podle jeho kvality. Kvalitní koupelnový nábytek zakoupíte vždy smontovaný. 

Potřebné příslušenství

Nezapomeňte, že k umyvadlu je potřeba zakoupit i výpusť se sifonem a malou stojánkovou baterii. Pokud zvažujete bidetovou spršku, tak lze zakoupit i umyvadlová baterie s bidetovou sprškou včetně hadice a nástěnného držáku.