Umyvadlové batrie
Bydlení­ je hra Koupelna Kuchyně

Koupelna podle nejnovějších trendů

Po krásném, útulném a moderním bydlení toužíme téměř všichni. Po náročném dni chceme uvařit dobrou večeři v praktické kuchyni, kde máme vše po ruce a večer před spaním se velmi rádi naložíme do horké vody s pěnou v koupelně. Jenže docílit stylového domova a zároveň se zcela nevydat ze svých finančních úspor, bývá složité. I přesto se najdou řešení, s nimiž získá váš domov nádech vkusu, praktičnosti a zajisté vás nikdy neomrzí. Stačí začít pomalými krůčky od drobnějších úprav a prvků, díky nimž i starší kousky nábytku okamžitě ožijí.

Dřez jako dominanta kuchyně

V kuchyni trávíme spoustu času, proto se vyplatí investovat do kvalitní kuchyňské baterie. Ta může mít mnoho podob, například klasické lesklé provedení z nerezu. Dřezové baterie mohou být opatřeny výsuvnou sprškou, což oceníte při mytí většího nádobí a kuchyňského vybavení. Pořídit kvalitní baterii do kuchyně může být stejný oříšek jako volba vanové baterie. I v koupelně chceme zachovat jednotný styl, proto často ke kovovým prvkům, sprchám a bateriím ladíme i doplňky. Chcete-li uchovat totožný ráz, vyberte si sprchové baterie s funkcemi, které jsou nejen vkusné, ale zároveň praktické. Pomocí různých trysek namasírujete záda a pohodlná rukojeť vám garantuje pevný úchop. Stejně tak umyvadlové baterie musí odpovídat velikosti umyvadla a nabídnout dostatečný prostor pro komfortní mytí rukou.

Větší investice? Vyměňte vanu!

Máte-li v plánu kompletní rekonstrukci koupelny anebo výměnu stávající vany a sprchového koutu, vsaďte na moderní vany v elegantním designu. Na půvabu neztrácí rohové vany, které skvěle vyplní nevyužitý roh místnosti a zároveň poskytují dostatek prostoru pro romantické koupele ve dvou. Ve velkých koupelnách se vůbec nemusíte obávat experimentu a vsadit na asymetrické vany v neotřelém stylu. Milovníci rustikálního stylu a atypického řešení koupelen ocení vany volně stojící. Ty jsou známkou luxusu a je potřeba k nim sladit i ostatní doplňky a koupelnové prvky. Nestárnoucí klasiku představují obdélníkové vany, které lze jednoduše opatřit vanovou zástěnou a během okamžiku tak proměnit tradiční vanu v pohodlný sprchový kout.