hliníkové dveře
Bydlení­ je hra Okna, dveře Stavíme - rekonstruujeme

Hliníková okna a hliníkové dveře vylepší vzhled vašeho domu

Rozhodli jste se nahradit stará okna novými nebo jste se pustili do novostavby svého rodinného bydlení? Pak určitě řešíte, jaká okna budou nejlepší variantou. Lze vybírat z několika materiálů – z přírodního dřeva, plastu nebo hliníku. Jaké jsou výhody hliníkových oken?

Hliníková okna i v atypických rozměrech

Jestliže hledáte kvalitu a nevadí vám, že si za ni zaplatíte vyšší částku, pak se vám nabízejí hliníková okna. Jejich hlavní výhodou je velká odolnost a trvanlivost. Výroba hliníkových oken je možná i v atypických a velkých rozměrech, což u plastových nebo dřevěných oken nelze. Hliníková okna vždy vypadají luxusně a elegantně. Kromě toho díky své lehkosti nezatěžují velkou hmotností stavební konstrukci. Navíc není nutné mít tato okna jen ve stříbrné barvě.

Hliníkové dveře nevyžadují údržbu

Ve výrobním závodě v Ostravě vznikají i hliníkové dveře, a to z německých nebo polských profilů, které splňují platné evropské předpisy a normy. Největší výhodou těchto dveří je hlavně to, že jsou bezúdržbové a vykazují velmi dlouhou životnost. Zatímco dřevěné dveře je nutné čas od času opatřit novým nátěrem barvy, hliník nijak nestárne. V takovém případě pak ani nevadí jejich vyšší cena. Vše totiž vyváží užitné vlastnosti, které nabízejí. Výroba hliníkových dveří má svou tradici nejen u nás, ale také v zahraničí, kde tyto dveře jsou používanější než v tuzemsku.

Střešní světlíky a požární odvětrávání

Potřebujete provést rekonstrukci světlíků na střeše? Můžete nahradit stávající střešní světlíky novou konstrukcí obloukovou, nebo sedlovou. Nebo nahradit jejich skleněnou výplň za polykarbonát. Nedoporučuje se vyměnit jen popraskaná skla za nové, protože se to finančně nevyplatí.

Střešní světlíky mohou fungovat i jako zařízení pro přirozený odvod kouře a tepla. Požární odvětrávání prostřednictvím světlíku může být i zatemněné, pokud nechcete využít jeho prosvětlovací funkci.