Bydlení­ je hra

Barvy do interiéru patří! Jaké odstíny volit příští rok?

Přemýšlíte o tom, jak provedete plánovanou rekonstrukci bytu? Chcete jít podle posledních módních trendů, nebo raději chcete brát v potaz to, co teprve v módě bude? Ať už plánujete částečnou nebo celkovou rekonstrukci, dívejte se do budoucna. Rok 2023 je totiž už na spadnutí a sázet na to, co je stylové letos se rozhodně nevyplatí. Pojďme proto společně začít u barev a odstínů. Protože na barvách to vždycky stojí. 

Černá oteplí

Černé, tmavé odstíny přišly do módy vloni a letos se ještě zuby, nehty držely, i když je do jisté míry vyhazovaly neutrální odstíny v kombinaci se zemitostí. Příští rok to bude vypadat, že teplá hnědá skutečně přebije onu tvrdost černé a do interiérů se dostane více útulnosti. O barevném odklonu se hovoří hlavně od nedávného veletrhu v Miláně, kde k odhalení toho, jak bude teplá hnědá v interiéru vypadat došlo. 

Kromě teplé hnědé se bude sázet (velmi překvapivě) i na lomenou červenou, která se samozřejmě do interiéru nedostane v takovém velké množství, ale dostane se sem. 

Kuchyně můžou být i světlé

Pokud se podíváme na kuchyňský kout, zde budou hrát roli také světlejší odstíny než tmavá černá. Konkrétně se do popředí dostanou pastelové odstíny, případně jiné něžné tóny. A samozřejmě nesmíme zapomenout na hřejivé odstíny, které z interiéru vykouzlí harmonizující interiér.

Zatímco tedy letošní rok se nesl ve znamení takového prodírání se, příští rok už světlejší tóny, jak to zatím vypadá, skutečně přemůžou tu tmavost. A to je ostatně v pořádku. Zejména menší domácnosti budou šťastné, protože světlost opticky zvětšuje. 

Tím to trendy barvami nekončí

Že jste si zatím nenašli nějakou kombinaci nebo jste nezískali konkrétní tip? Ještě to trendy barvami nekončí. V následujících měsících dochází k hromadě dalších řečnických přednášek a architektonických akcích odhalí konkrétnější a další bytové trendy. Stačí mít oči na stopkách a sledovat, co se bude dít.