Obývací pokoj

Vneste do svého domova kus historie

Historie přitahovala naše předky, stejně tak je tomu i nyní. Udělejte ze své domácnosti útulný a tajemný prostor, vneste do ní kus historie prostřednictvím starožitného solitéru.

Starožitný solitér nemusí být nutně rozměrný

Říkáte si, že je to super nápad, ale vaše domácnost nedisponuje místem nazbyt? Jako starožitné věci si valná většina lidí představí velké a těžké kusy nábytku – skříň, komodu, knihovnu… Ale co třeba stolní hodiny, lampy, zrcadla nebo obraz?

Vybírejte funkční starožitný solitér

Ať už se budete rozhlížet po kousku z období baroka, renesance, klasicismu, artdeca nebo funkcionalismu, vybírejte takový, který budete moci aktivně využívat při každodenních činnostech. Účelem starožitnosti nemá být zabírat místo v domácnosti, ani abyste kolem ní pouze chodili s prachovkou.

Jak nechat vyniknout starožitnost mezi moderním vybavením

Moderně vybavené domácnosti se vyznačují jednoduchostí a snahou o maximální využití prostoru. Z toho důvodu se může zdát umístění starožitnosti jako nadlidský výkon. Pokud však na to půjdete šikovně, budete s výsledkem nadmíru spokojeni.

Nejdůležitější jsou kontrasty

Kontrasty jsou hojně využívány bytovými designéry. Využijte je také ve svůj prospěch.

Na moderní psací stůl položte starožitné stolní hodiny nebo lampu, vedle postele umístěte noční stolek z dob minulých… Využít ale můžete také barevný kontrast.

Kde mohu sehnat starožitnost?

Starožitnosti pro oživení domácnosti můžete zakoupit ve starožitnictvích a specializovaných prodejnách zaměřených na tento sortiment. V současné době má většina z nich i vlastní webové stránky, kde prezentují nabízené zboží. Naskýtá se vám tak jedinečná možnost prohlédnout i zboží ještě před osobní návštěvou prodejny. Žádný z vystavených kousků vám nepadl do oka?  Někteří prodejci nabízejí možnost dovozu starožitných kusů ze zahraničí, můžete ji využít.