Bydlení­ je hra

Toužíte po nábytku na míru? Obraťte se na truhláře

Zařizování domácnosti je obvykle radost, ale může se stát, že v katalogu nábytku nenajdete nic, co by odpovídalo vašemu vkusu či plánovanému využití. Co s tím? Není nic jednoduššího, než se obrátit na truhláře a nechat si vyrobit nábytek na míru. Někteří vám vyrobí takřka cokoliv, jiné se specializují jen na určité typy.

Jako ideální místo, kde poptat truhláře, se jeví internet. Stačí zadat do vyhledávače například „truhlář v Praze“ a vybrat si. Nikde jinde nenajdete tolik kontaktů na truhlářství na jednom místě. Navíc si můžete na webových stránkách prohlédnout ukázky zhotovené práce a udělat si tak obrázek o tom, zda dotyčný opravdu umí.

Jakmile se rozhodnete pro konkrétního truhláře, měli byste se za ním vydat do jeho dílny či kanceláře a prokonzultovat s ním své požadavky. Pokud nemáte vlastní návrh, který jste si připravili sami, případně ho pro vás zhotovil bytový designér či architekt, jistě vám rád poradí a nastíní více možných řešení.

truhlář v Praze

 

K truhláři si s sebou můžete vzít fotografie nábytku, který se vám líbí. Ty poslouží jako předloha, ze které bude řemeslník vycházet. A neměli byste zapomenout ani na snímek podlahy, protože i s tou by měl nábytek ladit.

Truhlář s vámi probere všechny detaily včetně vhodného materiálu, barvy a detailů. Na základě toho vytvoří návrh, a to obvykle v trojrozměrném provedení. Díky tomu získáte jasnou představu, jak bude výsledek vypadat v praxi.

truhlářství

Počítejte s tím, že cena zakázkového je o něco vyšší než cena sériově vyráběného sortimentu. Truhláři v tomto směru nemohou konkurovat velkovýrobnám, avšak oproti nim nabízí vyšší kvalitu zpracování a přizpůsobení nábytku na míru Nemůžete se dočkat? Tak teď už jen poptat truhláře a domluvit se s ním na podrobnostech.