Náš tip

Sousedský portál

Server Sousede.cz je vlastně takovou „nástěnkou“ celého společenství v bytovém domě. Cílem tohoto serveru je zajistit komunikaci mezi sousedy v bytovém družstvu či společenství vlastníků bytových jednotek. Ti si mohou na tento server umísťovat nejrůznější pozvánky, výpisy ze schůzí BD nebo SVJ, nejnovější informace, plánované akce nebo fotogalerie z nejrůznějších akcí. Vedení SVJ či BD tak mají poloviční prácí, stačí, aby se sousedé podívali na server, a ví všechno! A jeho obrovskou výhodou je dlouholetá existence, v rámci které byl tento portál vylepšován, a navíc – je pro uživatele zdarma!

Komunikovat přes Sousedé mohou nejen již zmíněné bytové domy, společenstva, ale také celé obce, sousedé v konkrétní lokalitě či zájmové a další skupiny.

Bezpečnost tohoto portálu spočívá v tom, že celý portál je provozován na https a komunikace mezi klientem a serverem je šifrována pomocí SSL protokolu (z anglického Secure Socket Layers – tedy vrstva bezpečných sonetů). SSL protokol si můžeme představit jako vrstvu, která leží mezi tím, kdy uživatel odešle zprávu a kdy ji přijme https. Tuto zprávu vhodným způsobem zašifruje, čímž se zvyšuje bezpečnost.

Pokud se nechcete registrovat na stránky Sousede.cz, můžete tento portál využívat i bez toho. V tomto módu můžete získávat nejrůznější informace o lokalitách, najdete zde například mapu nejdůležitějších služeb a kriminality ČR, kterou využijete, pokud plánujete stěhování do vám neznámé lokality. Portál dále plánuje zveřejnění cenové mapy lokalit, která bude pro uživatele rovněž zdarma.

V případě registrace na portál Sousede.cz ale získáte mnohem více možností. Můžete diskutovat se svými přáteli či sousedy, sdílet nejrůznější informace, zakládat spolky. K registraci stačí zadat e-mail nebo prostřednictví Facebooku či Googlu.

Nejen pro správce, ale i pro všechny uživatele je výhodná také ovladatelnost z mobilního telefonu. Připojeni tak můžete být třeba i na dovolené a budete neustále vědět, co se u vás „doma“ děje.
Pokud jste správci SVJ a hledáte pohodlné řešení správy domu, které splňuje veškeré legislativní nároky, je pohodlně ovladatelné i z vašeho mobilního telefonu a neustále se vyvíjí, budou sousede.cz správná volba. Stejně tak vás sousede.cz nezklamou, pokud máte větší zájmovou skupinu a facebook vám nevyhovuje.