Pomocníci v bytě

S úklidem od profesionálů šetříte svůj čas i nervy

Jistě se mnou budete souhlasit, že úklid domácnosti je něco, co málokoho vyloženě těší, ale udělat se zkrátka musí, alespoň čas od času. Dokud žili lidé v jeskyních, úklid asi příliš frekventovanou činností nebýval, maximálně občas odklidili pár kostí z mamuta, aby jim nepřekážely v cestě. Přístupy k úklidu a koneckonců i jednotlivé technologie od té doby ovšem značně pokročily. Zatímco ještě před sto lety musela stačit na uklízení voda, metlička a hadr, dnes máme k dispozici nepřeberné množství nástrojů a přístrojů, úklidových prostředků, saponátů, leštidel, čistidel, sprejů, ošetřujících olejů a vosků… Výběr je mnohdy široký až příliš, zorientovat se není jednoduché a z úklidu se najednou stala téměř věda.

Koho by bavilo studovat použití jednotlivých přípravků, některé se hodí čištění koberců, ale na tamto již ne, a když už se dají náhodou použít na všechno, bývá výsledek přinejmenším nevalný. A přiznejme si, samotné uklízení také pro většinu z nás není nic, čeho bychom se po celém dni stráveném v práci nemohli samou radostí dočkat. A trávit víkendy s vysavačem, prachovkou a mopem v ruce? To jistě není lákavá představa, jak naložit s volnými dny.

vacuum-cleaner-657719_1280 (1)

Dobré zvyky se vracejí

Mít svou vlastní hospodyni patřilo za první republiky k bontonu. Zdaleka to nebyla výsada pouze bohatých, i do typické rodiny střední třídy patřila služka, která obývala malý pokojík přímo v bytě, o který pečovala. Co by za minulého režimu bylo považováno za buržoazní přežitek, zažívá dnes renesanci a stává se běžnou zvyklostí mnoha českých rodin. Proč ztrácet čas činností, která je časově náročná, namáhavá a ubírá vám čas na koníčky, zábavu nebo užitečnější práci?

V devadesátých letech začaly v Česku vznikat firmy, specializující se na úklid domácností a nebytových prostor, a zákazníci na jejich služby stojí fronty. V Brně a okolí jsou jedničkou hospodyně ze společnosti LadyHelp, poskytující svým klientům již téměř deset let prvotřídní úklidové služby. Nepředstavujte si ale paní s šátkem na hlavě, smetákem v ruce a plechovým kýblem u nohy. Dnešní hospodyně jsou důkladně proškolené profesionálky, které se perfektně vyznají v úklidových postupech, výběru čisticích prostředků i v nárocích, které na čištění kladou jednotlivé druhy povrchů. Zvládnou nepopulární mytí oken, dovedou vyprat a dokonale vyžehlit vaše prádlo, vyčistit choulostivou koženou sedačku a poradí si například i se zašlou špínou na kuchyňských spotřebičích. Díky tomu, že mají k dispozici profesionální techniku a úklidové prostředky, dokáží váš dům, či byt kompletně uklidit s viditelně lepšími výsledky, kterých byste sami dosahovali jen velice obtížně. Například při čištění koberců, prováděném mokrou cestou, dochází k odstranění veškerého prachu a nebezpečných roztočů z vláken koberce – obdobný efekt je při použití klasického vysavače nemožný. Také mytí oken od profesionálů, ať již pravidelné, či například po malování, poskytuje nesrovnatelně lepší výsledky.

Ať již zvolíte pravidelný, či pouze občasný jednorázový úklid, firma LadyHelp – www.ladyhelp vždy vyjde vstříc vašim potřebám a požadavkům a dokáže vám, že i když nemáte na úklid čas ani chuť, váš byt může přesto zářit čistotou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.