Kuchyně Pomocníci v bytě

Jak na menší plýtvání potravinami

Když se podíváme na statistické údaje, ty nám prozradí, jak velké množství potravin se denně vyhodí. Za současné situace, kdy ceny jídla letí nahoru raketovou rychlostí, je v zájmu každého co nejvíce ušetřit. Lze toho docílit i menším plýtváním potravinami. Moderní rodiny se začínají zajímat o zero waste domácnost.

Životní styl s nulovým odpadem

Snem každého zapáleného ekologa je svět, ve kterém nejsou žádné odpady. V běžném životě toho je možné docílit jen za určitých okolností. Ale není třeba mít 100% bezodpadovou domácnost. Stačí jen upravit chod domova ve prospěch menšího plýtvání. I malé krůčky podpoří zero waste způsob životního stylu. Když se člověk o danou oblast začne více zajímat, zjistí, že to lze udělat mnohými způsoby. Třeba i některé slupky ze zeleniny nebo ovoce nemusí hned skončit v koši, protože se najde pro ně další upotřebení.

Tyčový mixér v hlavní roli

V domácnosti je užitečným pomocníkem tyčový mixér. S jeho pomocí lze připravit řadu dobrot – ovocné pyré pro děti, krémovou polévku nebo bramborovou kaši. Rozhodně by vám doma chybět neměl, jelikož ušetří spoustu práce. Lze jím zpracovávat studené i horké pokrmy. Nabídka tohoto elektrospotřebiče je v obchodní síti poměrně pestrá. Jednotlivé modely se od sebe liší sílou motoru, možnostmi ovládání nebo kombinacemi příslušenství.

Dejte přednost sezónním potravinám

Komu v těle bije srdce ekologa, tomu není jedno, jakým způsobem se k nám dostává cizokrajné ovoce a zelenina. Obvykle putují několik tisíc kilometrů, než se objeví na našem stole. Ekologické to přitom mnoho není. Přitom máme k dispozici i sezónní potraviny. Při nákupu je možné jejich množství přizpůsobit tomu, kolik jste jich schopni v krátkém čase zkonzumovat. Na základě nákupu pak je možné naplánovat jídelníček na celý týden.