pružinové matrace
Bydlení­ je hra Ložnice

Pravidla pro výběr zdravotní matrace

Kvalitní matrace je základem kvalitního spánku. To je všeobecně známý fakt, který koluje mezi lidmi. Bohužel málokdo mu opravdu přikládá takový důraz, jaký by se mu přikládat měl. Většina lidí spí na nekvalitních matracích, které jsou jenom původcem bolesti zad a také původcem bolesti hlavy. Důvodem, proč se neinvestuje do kvalitních matrací, je většinou jenom to, že lidé nechtějí investovat větší obnos do matrace, na které každý den spí. Jenže to je chyba, ta největší chyba, které se mohou dopustit. Kvalitní spánek se přece nedá penězi vyčíslit, matrace je jen skvělá investice, které nebudete litovat. 

Pokud jste rozhodli přece jen investovat do kvalitní matrace, prozradíme vám několik pravidel, podle kterých se držet. Na trhu je přece jen hromada matrací, mezi nim jsou například pružinové matrace, pěnové matrace nebo matrace ortopedické, je těžké si vybrat jednu. Zaměřme se však na zdravotní matrace, které jsou v hodné takřka pro každého, nejen pro toho, kdo trpí nějakými zdravotními problémy. 

Ptejte se, na čem ve skutečnosti budete spát

Pokud vybíráte kvalitní zdravotní matraci, nezapomeňte se zeptat, na čem skutečně budete spát. Dnes je totiž velkým trendem vracet se k přírodním materiálům, proto se informujte o tom, z čeho je matrace vyrobená. Je snad vyrobená z bavlny nebo vlny? Nebo ze lnu či hedvábí? Pokud chcete pohodlnou a stoprocentně přírodní matraci, tu pravděpodobně nenajdete. K pohodlnosti zkrátka musí přispět něco nepřírodního. Nenahraditelné jsou v pohodlných a plně přizpůsobivých matracích pěny a gely. 

Ať je na matraci potah

Při výběru zdravotní matrace klaďte důraz na to, aby na matraci byl potah. Pokud bude na matraci potah, bude matrace chráněna před znečištěním. Navíc při případném znečištění potahu ho snadno odejmete a vyperete. Díky potahu bude matrace chráněna i před šupinkami kůže než před mikroodpadem.