starožitný nábytek do své pracovny
Bydlení­ je hra Obývací pokoj

Pracovna v historickém duchu

Práce z domova s sebou nese určité nároky na pracovní zázemí. Čím vybavit pracovnu? Zkuste kombinaci moderního stylu s trochou dávky historie. Jak? To se dočtete v následujícím článku.

Velký psací stůl a pohodlná židle je základ

V pracovně by měly být pouze ty věci, které potřebujete ke své práci. A pohodlná židle s prostorným psacím stolem je základ.

Důležité je si uvědomit, že i moderně zařízená pracovna uvítá prvek, který ji ozvláštní a svým způsobem oživí. Právě takovým solitérem se může stát starožitný psací stůl. Pokud potřebujete ke své práci odbornou literaturu, skvěle poslouží starožitný stůl s knihovnou, díky němuž budete mít knihy neustále při sobě.

Nekazte si zrak

V pracovně musí panovat příjemná atmosféra. Vhodného osvětlení můžete docílit připevněním lustru na strop místnosti. Doplňovat jej může starožitná stolní lampa umístěná na pracovním stole, která prozáří pracovní plochu.

Jaký styl je ten pravý?

Vyberte si ten pravý solitér do své pracovny. Zvolíte kousek z období renesance, baroka, rokoka, klasicismu, empíru, biedermaieru, historismu, artdeca či funkcionalismu?

starožitný psací stůl

Jak sladit nábytek v pracovně

Moderní nábytek se vyznačuje jednoduchostí. Oproti tomu historické stoly, skříně aj. jsou mnohdy bohatě zdobené.

Vsaďte na kontrasty, nebojte se jich. Nábytek je možné sladit s barvou stěn či stávajícího nábytku. Dejte na svou intuici, prakticky můžete sladit nábytek s čímkoli vás napadne.

Kde sehnat historický nábytek

Pokud sháníte starožitný nábytek do své pracovny, obraťte se na prodejce zaměřeného na tento druh sortimentu. S některými je možné se také domluvit na dovozu vámi vybraného solitéru ze zahraničí, což oceníte v případě, kdy vám tzv. nepadne nic do oka.