Podlahy

Podlahy v moderní podobě, to je beton i anhydrit

Možností realizace hrubých podlah v interiérech i exteriérech, domácnostech, průmyslových objektech i komerčních prostorech jsou dnes mnohem bohatší, než dříve. Ke dvěma hlavním variantám patří lité anhydritové podlahy a podlahy betonové. Každý typ má své využití a oba ve špičkové kvalitě dokáže precizně zhotovit stavební firma Urbánek, a to kdekoliv v ČR. Každého, kdo si nechá zrealizovat nějaké stavební práce, a tedy i podlahu, určitě potěší férový a individuální přístup, ať už jde o malou nebo větší zakázku. Jaké jsou vlastně vlastnosti těchto dvou typů podlah? To byste měli vědět předtím, než se pro jednu z nich rozhodnete.

Precizně rovný anhydrit se samonivelační schopností

Rychle zrealizované a lité anhydritové podlahy vynikají samonivelační schopností, díky které je výsledek téměř dokonale vyrovnán bez složitých zásahů. Rovný povrch je důležitý pro dobrý finální vzhled podlahy u většiny krytin. Taková realizace podlahy je mnohem rychlejší, než u stěrkování a ručního zahlazování. Anhydrit se na stavbu dopravuje v domíchávači, a hadicemi pak aplikuje na místo určení. Povrch je velmi rychle pochozí, takže se zkrátí celková doba realizace stavby.

Kam se anhydrit hodí?

Anhydritové podlahy jsou populární zejména v komerčních budovách a administrativních objektech, stále častěji o nich uvažují i majitelé rodinných domů. Použití je všestranné, ale nehodí se do místností s vysokou vlhkostí. V koupelně nebo okolí bazénu na ně raději zapomeňte. Naopak jde o podlahu velmi vhodnou pro realizaci podlahového vytápění.

Betonové podlahy v moderním pojetí

Tradiční betonové podlahy s moderními úpravami mají ve stavebnictví své místo i dnes. Jsou cenově přijatelné a přitom dobře splní funkci. Realizace je sice trochu delší než u litého anhydritu, ale nejde o žádnou přehnaně dlouhou dobu. Suchá betonová směs se domíchává na místě a hadicemi čerpá přímo do objektu. Beton se pak pro rovnost a konečnou úpravu zahlazuje. Dobrou zprávou je, že v dnešní době už většinou dopadá zdlouhavé stěrkování. I betonové podlahy jsou dnes vhodné pro podlahové topení. Oba typy podlah vyžadují precizně připravený podklad, aby byl výsledek co nejlepší.