Udělej si sám

Palivové dřevo jako levné ekologické palivo

Máte před sebou momentálně projektovou dokumentaci a řešíte vytápění interiéru vaší stavby? Ať už ano, nebo ne, rozhodně se vyplatí přemýšlet o vytápění tuhými palivy, a to konkrétně palivovým dřevem. Jedná se o ekologické a zejména ekonomické palivo, které má maximální výhřevnost. My se v následujících řádcích soustředíme na výhodnou možnost nákupu palivového dřeva poskládaného na paletách. Nabízí jej společnost Optimtop s.r.o.

Pestrá nabídka dřevin

Velmi důležitý je výběr té správné dřeviny, která dokáže vnitřní prostory domu dokonale vytopit. V současné době existuje nepřeberné množství druh dřeva, a tak není od věci vybrat si takovou dřevinu, která vám bude dokonale vyhovovat. Nejoblíbenější je bezesporu palivové dřevo pocházející z buku. Nabízí maximální výhřevnost a oproti jiným tvrdým dřevinám i nízkou cenu. Pro roztápění v krbu či krbových kamnech se naopak doporučují spíše měkké dřeviny, z nichž jmenujme například smrk či borovici. U společnosti Optimtop si budete moci zvolit z celkem 13 druhů dřevin včetně ovocných, jež jsou určeny spíše na uzení.

Skládané dřevo se vyplatí

Každý z nás si určitě vzpomene na své dětství, nebo i na přítomnost, kdy k vám na zahradu přijede velké auto a vyklopí náklad štípaného dřeva. To je sice bezesporu kvalitní, nicméně s největší pravděpodobností se bude jednat o ještě nevysušené kusy. Navíc si zaplatíte za vzduch. O žádném skládání totiž nemůže být v případě sypaného dříví řeč.

Doprava zdarma již od 1 palety

Firma Optimtop s.r.o. nabízí skládané dřevo na paletách, které je již předem precizně průmyslově vysušené. Nehrozí tak zanášení vašich spalinových cest. Velkou výhodou je i možnost dopravy kamkoli po celé České republice zcela zdarma, a to od množství jedné jediné objednané palety. Objednávku realizujete pohodlně a rychle přímo na webu firmu.