Zahrada

Markýza přinese větší komfort vašemu exteriéru

Výrobků spadajících pod stínící techniku je mnoho. Vzpomeňme např. klasické žaluzie, rolety, jež můžeme vídat jako stínící prvek v mnoha českých domácnostech. Stínící technika však nabízí řešení i pro exteriéry. V případě příznivého počasí trávíme čas venku, sedíme na zahradě, terase, balkóně apod. a vychutnáváme si teplo slunečních paprsků. Ač jsme snad všichni rádi, když je pěkně a slunce svítí, přece jen se před ním chceme někdy schovat. Potřebujeme na těchto venkovních místech zajistit stín a chládek. A k tomu perfektně slouží markýzy.

Markýzy venkovní jsou nejefektivnějším stínícím prvkem exteriéru. Na balkón nebo terasu sice můžeme pořídit např. slunečník, nicméně je markýza mnohem komfortnější variantou. Je praktická, protože nás schová před slunečními paprsky, disponuje ochranou před UV zářením a sníží teplotu nejen na terase a balkóně, ale i v interiéru. Navíc jsou markýzy nejen užitečné, ale díky variabilitě a velkému množství látek, ze kterých lze vybírat, rovněž atraktivním designovým prvkem každého domu.

Pokud bychom se zaměřili na výrobce markýz, v ČR jich najdeme několik. My bychom vám však rádi představili markýzy venkovní společnosti Univers, jež se řadí k předním výrobcům stínící techniky a vratových systémů. Momentálně nabízí 30 % slevu na markýzy a 50 % slevu na pohony markýz. Za velice příznivou cenu si tedy můžete pořídit jak samotnou markýzy, tak pohon. Pro markýzy využívají kvalitní pohony Somfy. Veškeré komponenty, jež jsou na výrobu markýz využity jsou odebírány od prověřených a špičkových evropských výrobců, kteří dbají především na kvalitu.

Společnost Univers nabízí několik typů výsuvných markýz s názvy Athena, Elite, Victory, kazetové markýzy Helix, Imperial, Hercules, markýzy pro mobilní zastínění a zastínění zimních zahrad.

Výsuvné markýzy ATHENA
Výsuvná markýza ATHENA
Výsuvná markýza ELITE 300/400
Výsuvná markýza ELITE 300/400
Kazetová výsuvná markýza HELIX
Kazetová výsuvná markýza HELIX

Jednotlivé markýzy jsou určeny pro jiný prostor a liší se zejména způsobem ovládání. Markýzu můžete ovládat ručně, ale mnohem pohodlnější je verze s motorem na dálkové ovládání. V tomto případě pouze stačí stisknout tlačítko a markýza se automaticky rozvine nebo opačně zasune. Markýzy, jež jsou poháněny motorem vydrží déle. Markýzy Univers jsou dále velice odolné proti silnému větru. Nejdelší markýzu vyrábí do 5,1 metrů. Na výběr máte z velkého množství látek, jednobarevných či pruhovaných, stejně tak jako barev. Takže jistě nebudete mít problém vybrat odstín, který bude s vaším domem krásně ladit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.