Zahrada

Faktory ovlivňující volbu vhodné psí boudy

Při rozhodování o vhodné velikosti psí boudy většina z nás narazila jistě na doporučení změřit psa v kohoutku a výšku boudy volit o pár centimetrů větší než je naměřená hodnota. Tato rada však v praxi ne vždy funguje, protože každý pes je jedinečný a má své vlastní preference. Co je ještě nutné vzít v úvahu při pořizování psí boudy a jaká jsou specifika některých psích plemen?

Faktory ovlivňující vhodnost psí boudy

Při výběru psí boudy pro vašeho mazlíčka je důležité vzít v úvahu především plemeno vašeho psa. Některá plemena jsou pro boudy standardních rozměrů jednoduše příliš velká nebo příliš malá. Například německé dogy a bernardýni potřebují mnohem větší boudy než čivavy nebo jorkšírští teriéři. To je asi jasné. Rozhodně berte ohled také na věk psa. Štěňata rostou velmi rychle, takže bouda, která je nyní příliš malá, může být za několik měsíců tak akorát. Na druhou stranu starší pes může mít potíže s vcházením a vycházením z boudy, která je příliš nízká. 

Jak moc je váš pes aktivní?

Důležitým faktorem při koupi psí boudy je také úroveň aktivity psa. Velmi aktivní pes bude potřebovat větší boudu než pes, který je spíše sedavý. Zohledněte i fakt, zda je pes vycvičený a zvládá pobyt v domácnosti. Psovi, který v domácnosti udělá nepořádek, bude lepší pořídit boudu přímo na míru a co nejmenší, aby neměl příliš mnoho prostoru pro nepořádek. Pokud budete mít štěstí, nebudete muset řešit, jak příbytek pro vašeho miláčka postavit, jednoduše koupíte boudu pro psa s dopravou zdarma a je po problému. A v čase, který ušetříte, můžete začít přemýšlet nad tím, jak naučit psa aport a celkově ho lépe vycvičit.

Zateplená psí bouda: ano či ne?

Pokud nejste rozhodnuti, zda si pořídit zateplenou psí boudu, měli byste zvážit několik věcí. Nejdůležitějším faktorem je klima, ve kterém žijete. Pokud bydlíte v horách, kde je klima poněkud drsnější, rozhodně se vyplatí zvážit pořízení zateplené boudy pro psa. Neizolovaná bouda může být pro vašeho mazlíčka nepříjemně chladná a může dokonce ohrozit jeho zdraví. Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je, kolik času váš pes tráví venku. Pokud je venku jen krátkou dobu, nemusí zateplenou boudu potřebovat. Před mrazem ho jednoduše schováte k vám domů. Pokud však tráví většinu času venku, je nutné mít izolovanou boudu.