jídelní stůl
Bydlení­ je hra

Jak vybrat kvalitní nábytek a přitom za dobrou cenu?

Vybavení domácnosti není levnou záležitostí. Rozhodně se však nevyplatí na nábytku šetřit – pokud si zvolíte nejlevnější možnou variantu, může se stát, že budete muset za několik let kupovat nové věci a ve výsledku zaplatíte více, než kdybyste si vybrali ihned spolehlivý a kvalitní nábytek. Existuje však několik možností, jak ušetřit a přitom neslevovat ze svých požadavků na vysokou odolnost. 

Zvolte kvalitní a levný materiál

Nejlepším způsobem, jak ušetřit za nábytek, je volba levného, a přesto kvalitního materiálu. Uměle vyráběné materiály jsou zpravidla levnější a zároveň nevyžadují žádnou náročnou péči jako například dřevo nebo kůže, u kterých je to téměř nezbytností. Jejich předností je také snadná udržovatelnost a velký výběr různého provedení a zpracování. 

Levné a kvalitní materiály pro pohovky

Klasické a také drahé sedačky jsou vyrobeny z kůže. Ta se dá ale snadno nahradit jinými materiály. Luxusní pohovka krásného vzhledu a vysoké kvality může být stejně snadno vyrobena ze znatelně levnější koženky, která je na první pohled od kůže nerozeznatelná. Další možností je pak polyester, což je moderní syntetický materiál pro všechny pohovky i křesla. Mezi hlavní výhody koženky a polyesteru patří:

  • Vysoká odolnost a dlouhá životnost
  • Snadná údržba a nenáročná péče
  • Bezproblémové čištění

Levné a kvalitní materiály pro nábytek

Jako levné materiál se používá pro nábytek laminát nebo MDF desky. Laminát je snadno udržovatelný materiál, který lze zpracovat v jednobarevném provedení i v dekoru dřeva. Vyniká svou odolností proti oděru a z krátkodobého hlediska i proti vodě. 

Dalším možností, jak ušetřit, a přitom nesnižovat nároky na funkčnost, je vybrat si povedený nábytek z MDF. Tyto desky mají jemnou, homogenní strukturu a jsou hustší než dřevotříska. Dají se dobře lakovat i potahovat fóliemi. 

Vybrat si můžete stejně jako u laminátu z různých barevných provedení a dekorů. Z těchto materiálů můžete mít jakýkoliv nábytek – skříně, jídelní stůl, židle, postel a cokoliv dalšího. Všechno, co je možné zhotovit ze dřeva, najdete i v tomto provedení.