byty v Praze
Reality

Jak nepropásnout koupi ideálního bytu?

Uvažujete o koupi bytu do osobního vlastnictví? Reagovali jste na inzerát na byt vašich snů, ale již bylo pozdě? Jak to udělat, aby vám „váš“ vysněný byt zase neproklouznul mezi prsty? Ano, nejlepší nabídky se na trhu moc dlouho neohřejí. Zde je však každá rada drahá. Tedy vlastně nemusí být drahá. Stačí využít zkušeností odborníků, kteří se zabývají prodejem a koupí bytů již dlouhá léta. Pak se k bytu dostanete jako první a v pohodě sepíšete rezervační smlouvu, a poté, již nic nebrání finálnímu prodeji.

Rada první – je důležité přesně vědět co chcete

Svoji energii při hledání bytu investujte efektivně. Abyste se nezdržovali a neprobírali se denně zbytečnými nabídkami, jasně si definujte představu o vašem bytě. Sepište si detailně parametry vaší ideální nemovitosti. Začněte od lokality, dispozic a výměry, věnujte se i orientaci oken, umístění v budově, vyslovte vaše požadavky na stav bytu či na jeho vybavení. Také si vyjasněte, jaké kompromisy jste ochotni udělat. Potřebujete nutně parkovací místo, bude vám vadit dům bez výtahu? A co balkon? Ano, když budete přesně vědět, co chcete, můžete pružně reagovat a vaši ideální nemovitost jistě dostanete.

prodej bytů
Příjemné bydlení v Praze poskytují byty v rámci projektu Nad Přehradou

Rada druhá – buďte aktivní a poptávejte

Vaše nemovitost k vám obvykle sama nepřijde. Nečekejte a nespoléhejte se jen na inzerci. Vydejte se svému vytouženému bytu „naproti“ a poptávejte. Nejjednodušším řešením je oslovit kvalitní realitní kanceláře nebo si dát inzerát s vaší poptávkou. Zde je řada možností. Existují realitní portály, ale také sociální sítě a rozhodně nezapomeňte na své přátele. Jeden nikdy neví. Dostanete se tak i k nemovitostem, které nikde oficiálně nefigurují, protože jejich majitelé o prodeji teprve uvažují. A nakonec, nezapomeňte, že i v dnešní digitální době stále fungují letáčky, přímo v hledané lokalitě.

Rada třetí – preferujte ověřené zdroje

Buďte ostražití! Ne všemu, co se mihne na internetu či v inzerátech, se dá věřit a ne každý prodejce byt skutečně vlastní či ho chce opravdu prodat. Jistotu férového jednání a pravosti nabídek si vždy musíte důsledně ověřit. Byty v novostavbě doporučuji zásadně kupovat u kvalitních a prověřených developerů, kteří mají na českém trhu tradici. Při koupi bytů od jiných realitních subjektů je dobré začít s ověřováním v obchodním rejstříku, na serverech podvodníků či podvodných firem. Když se rozhodnete pro koupi bytu bez realitní kanceláře, přímo od majitele, je vždy dobré si pro realizaci obchodu najmout kvalitního právníka.

developerský projekt
I vašim novým domovem se mohou stát byty z projektu Malý Háj

Přejeme vám mnoho úspěchů při koupi vašeho nového bytu v Praze a okolí, a nakonec jen malý tip, jen tak pro inspiraci.

Náš tip: Společnost FINEP pro vás připravila nové webové stránky. Naleznete zde konkrétní nabídky jednotlivých domů či bytů, včetně jejich dispozice, velikosti, orientace a také, často některými developery utajované, konkrétní ceny. Nejlepší ale bude, vyzkoušet si nový web na vlastní klik.