Reality

Na Vackově rostou nové moderní byty. Proč byste si na ně měli počkat?

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Známé rčení však nemusí platit vždy. Zvlášť, když jde o stěhování na místo, kde se zkrátka bydlí skvěle. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na změnu adresy, ještě pár měsíců počkejte. V lokalitě pražského Žižkova totiž vznikají byty, které nestojí jen za povšimnutí. Stojí za přestěhování!

Rezidenční projekt na Na Vackově roste ve stejnojmenné lokalitě horního Žižkova. Jedná se o celkem pět objektů, z nichž první tři by měly být dokončeny do konce letošního roku. Noví majitelé je dostanou do konce února roku 2017. Stavba dvou zbylých objektů začala v polovině tohoto roku. Projekt čítá celkem 331 malometrážních i velkoplošných bytů. Stojí za ním renomovaná developerská společnost, která má v této lokalitě na kontě již jeden úspěšný projekt s názvem Alfarezidence. Levné byty v Praze jsou určeny pro zájemce všech věkových skupin. Na své si přijdou mladší lidé, rodiny s dětmi i starší bezdětné páry.

Nové moderní byty v Praze s dispozicemi 1+kk až 4+kk byly navrženy s ohledem na efektivní využití obytné plochy. Jsou vzdušné a dobře prosvětlené. Nechybí předzahrádky, lodžie, balkony a střešní terasy.

Podobu budov mají na svědomí zkušení architekti ze studia MS Architekti. Přiklonili se k originálnímu pojetí a vsadili na členitost a asymetrii. Maximálně pětipodlažní budovy ustupují od stávající uliční linie, vypadají osobitě, ale nijak nenarušují stávající atmosféru ulice. Koncept byl navržen s ohledem na dostatek soukromí a prostoru pro každý byt.

nové byty Vackov

Najít místo, kde se bude dobře bydlet i za pár let, není snadné. Lokalita horního Žižkova je bezesporu správnou volbou. Postupně se transformuje na jedno z moderních center Prahy a již nyní nabízí veškerou občanskou vybavenost. V následujících letech se zde odehrají velké změny – v oblasti Nákladového nádraží dojde k vybudování nové obchodní čtvrti. Rodinné bydlení na Praze 3 však přesto zůstane klidným místem.