Stavebniny
Bydlení­ je hra Staví­me Stavíme - rekonstruujeme

Jak nakoupit stavební materiál co nejvýhodněji?

Stavíte? Opravujete? Rekonstruujete? Kutíte? K tomu všemu ovšem potřebujete materiál. Pokud si své práce vážíte, tak jistě chcete materiál kvalitní. Takový, který se vám nebude rozpadat pod rukama a vydrží opravdu dlouho a spolehlivě. Kde však takový stavební materiál pořídit?

Odborná firma s rizikem

Pokud jste svou stavbu zadali specializované firmě, pravděpodobně si materiál zajistí sama. Stavební firmy mají většinou výhodnější podmínky pro nákup zboží u velkoobchodníků, i když vy to zřejmě na ceně nepoznáte. Marže je marže. Také si v takovém případě obvykle nedokážete pohlídat skutečnou kvalitu materiálu a může se stát, že zprostředkovaně nakoupíte neznačkový materiál nízké jakosti.

Hobbymarket

Pokud stavbu řešíte sami, nebo jste se s nasmlouvanou firmou dohodli, že materiál zajišťujete vy, pak je možné zajistit nákup v některém z velkých hobbymarketů. Výhodou je kromě velkého sortimentu zboží i jeho skladová dostupnost. Nevýhodou pak to, že tyto obchody jsou jen u velkých měst, mají pevné ceny a vzhledem k velikosti nákupního prostoru strávíte nákupem celkem dost času. Zboží si pak musíte ještě sami naložit a odvézt.

Stavebniny

Nejvýhodnější, a proto také nejvyhledávanější řešení, je nákup stavebního materiálu v prodejně stavebnin. Stavebniny jsou prodejny, které nabízejí široký sortiment zboží pro hrubou stavbu, suchou výstavbu, střechu, dále rovněž materiály pro izolaci a zateplení, také omítky, betony, betonové výrobky, pojiva, dveře, okna, kanalizaci, barvy, ale také spoustu praktických věcí a nástrojů pro zahradu, oplocení, sanitární vybavení a mnoho dalšího.

Služby jako doplňkový sortiment

Součástí nabídky jsou také kvalitní služby, počínající odborným individuálním poradenstvím pro jednotlivé etapy výstavby nebo rekonstrukce, přes cenovou nabídku, až po dopravu, případnou montáž a další servis objednaného zboží.

Výhodou stavebnin je jejich velmi dobrá dostupnost a vstřícné otevírací doby, které se neomezují jen na pracovní dny, ale berou v potaz i to, že drobní kutilové tvoří především přes víkendy.