starožitný nábytek
Bydlení­ je hra Obývací pokoj

Posaďte se jako král/královna

Zastavte se na chvíli a udělejte si čas na odpočinek. Usaďte se jako král/královna. A tím nemáme na mysli zrovna královský trůn, stejnou službu udělá i pohodlné starožitné křeslo „ušák“, ale i jiný sedací nábytek.

Křeslo – výsada bohatých

Křesla byla v minulosti považována za nábytek bohatších vrstev.

Ušák vás přímo vybízí k posezení

Křeslo ušák jako by vás přímo vybízelo, ať se do něj usadíte, opřete si hlavu o jeho ucho… Toto křeslo je vhodné k relaxaci a hodí se do každé obytné místnosti.

Ušák byl nejen v minulých dobách, ale i v současnosti, považován za nejpohodlnější nábytek.

Proč si pořídit starožitný nábytek?

Se starožitným nábytkem přinášíte do svého bydlení kus historie. Pokud tento solitér vhodně sladíte s okolním nábytkem, stane se z něj zraky hostů přitahující kousek a téma rozhovorů. Jak to ale udělat, aby se historie nebila se současností?

Jak sladit starožitné křeslo s moderní výbavou bytu?

Nezapomeňte, že protiklady se přitahují. Majestátnost starožitného křesla vynikne například vedle drobnějšího konferenčního stolku.

starožitná křesla

Další možností je vsadit na kontrast. Máte tmavší televizní stolek? Umístěte do jeho blízkosti světle čalouněné křeslo, židli.

Nezapadá vámi vybrané starožitné křeslo či židle do vašeho jinak moderně zařízeného pokoje? Pokuste se jej přečalounit. Nový potah v odpovídající barvě a materiálu mu dodá na eleganci a bude ladit s vaším stávajícím vybavením.

Kde koupit starožitné křeslo?

Vidíte to jako živé, že svou domácnost oživíte kusem historie, ale nevíte, kde koupit? Zaměřte se na specializované prodejny s tímto druhem zboží ve svém okolí. Věříme, že pokud budete dostatečně trpěliví, narazíte na nějaký kus, který vás takříkajíc chytí za srdce. A pokud se vám nebude žádný zamlouvat, nevěšte hlavu, některé prodejny nabízejí také možnost dovozu starožitného nábytku a zboží ze zahraničí. Nebojte se jí využít.

Zdroj fotografií: pixabay.com