Ostrava PVC dveře
Bydlení­ je hra Okna, dveře

Dveře, vstupní brána do domu i do pokoje

Vybíráte nové dveře do svého bytu či domu? Nepodceňte vzhled ani kvalitu. Dveře jsou totiž vstupní bránou do každého domu i pokoje a spoluutvářejí jeho atmosféru.

Při pořizování nových dveří je potřeba si uvědomit, že se jedná o dlouhodobou investici. Stejně jako střecha či schodiště, dveře nám dělají společnost velkou část života – nejedná se rozhodně o módní výstřelek, který bychom si pořizovali na pár let. Naše doporučení tedy zní – nevybírejte podle módních trendů. Zatímco dnes je moderní mentolově modrá, za rok to může být nemořený smrk. A protože dveře nejsou levnou záležitostí, určitě je nechcete měnit častěji než jednou za život. Volte proto materiály a vzory, které patří, jak se říká, mezi evergreeny – neutrální barvy dřeva nebo jeho imitace, případně jiné materiály v neutrálních barvách.

Normy hovoří za vše

Ale nebojte se, i u nákupu nových dveří si můžete vyhrát s fantazií a být kreativní. Nevybíráte totiž jen dveře samotné, ale s nimi i kování, kliky či zárubně, případně průhledné či matné skleněné výplně. Existují normy, které udávají minimální šířku dveří. U interiérových dveří je to 80 centimetrů, u vchodových dveří 90 centimetrů. Plánujete-li dveře na toaletu nebo do spíže, mohou být užší, nejlépe kolem 70 centimetrů. I tady s tím vám poradí Ostrava PVC dveře!

Jak by se měly otevírat?

To, co o způsobu otevírání rozhoduje, je množství místa. Zatímco někteří lidé volí dvoukřídlé dveře, jiní se přiklánějí ke klasickému jednomu křídlu s klikou. V interiéru pak můžete volit mezi jednokřídlými dveřmi, posuvnými dveřmi a stejně tak pouzdrovými dveřmi. 

Jaký zvolit materiál?

Dalo by se říci, že co se týká úpravy, je i v případě dveří dřevo nesmrtelné. Pokud to jen trochu jde, vyhněte se dýze na povrchu. Ano, jedná se o levnější alternativu, nicméně barva rychle bledne a vizuální efekt je pak jiný, než jste zamýšleli. Přemýšlíte o sklu? Věřte, že na vchodové ani interiérové PVC dveře Ostrava není ideální. Je to z čistě praktických důvodů. Jakmile se do skel opře sluníčko, jde na nich vidět i ta nejmenší čmouha. Sklo je naopak velmi vhodné na terasu, obzvláště máte-li výhled do zahrady. Levnější alternativou je pak plast nebo laminát. I tento typ dveří však lze pořídit velmi vkusně.