polštáře
Bytové dekorace Bytový textil Ložnice

Aby se vám lépe spalo

Aby se vám spalo jako v peřince, nepotřebujete jen kvalitní matraci a teplou peřinu, ale i pohodlný polštář. A když bude navíc krásně vypadat a fungovat v bytě jako dekorace, je to úplně nejlepší.

Výběr správného polštáře má naprosto zásadní vliv na kvalitu vašeho spánku. Spaní na špatném typu s sebou nese bolest zad, jež vás spolu s únavou provází po celý následující den. Když naopak zvolíte správný tvar, budete se ráno probouzet krásně odpočatí a bez bolavých zad. Správně zvolený polštář by měl tvořit oporu šíji, díky čemuž může páteř během spánku zaujmout správnou polohu. Ideální volbou jsou lehké, vzdušné a krásně hřejivé polštáře z dutého vlákna, vhodné i pro alergiky. S nimi je pohodlný spánek zaručen.

Polštáře se vyrábějí v různých rozměrech, záleží tedy jen na vás, zda zvolíte klasický rozměr 70×90 cm nebo zda si vyberete rozměry menší. V nabídce jsou také čtvercové tvary. Výplň z dutého vlákna je určena pro všechny, kteří dávají přednost spaní na měkkém. Pokud dáváte přednost spíše tvrdší opoře hlavy nebo vás trápí časté bolesti zad, vyzkoušejte anatomicky tvarovaný typ, který zajišťuje požadovanou oporu páteře a uvolňuje svaly. Pro ještě větší pocit odpočatosti po spánku se dnes vyrábějí polštáře, jejichž obal je ošetřen substancí rostliny Aloe Vera známou jejími pozitivními účinky na vitalitu organismu.

Když už máme vybraný vhodný polštář, je na čase vybrat slušivý obal. Na trhu najdete celou řadu povlaků na polštáře, kterými je ochráníte před nečistotami i před poničením. Pokud chcete, aby plnily také dekorační funkci, můžete vybírat povlaky z nepřeberného množství barev, vzorů a materiálů. Velice příjemné jsou například povlaky na polštáře vyrobené ze všemožných barevných variant mikroflanelu. Vybírat můžete samozřejmě nejen z dekoračních povlaků na polštářky 40×40 cm, ale i ze všech dalších rozměrů. Tak už máte vybráno, jaký si pořídíte?