kovové garnýže
Bydlení­ je hra Bytové dekorace Bytový textil

Bez pokojových garnýží záclony nepověsíte. Jaké vybrat?

Jelikož jsou záclony nedílnou součástí domácností, je potřeba je někam pověsit. Chcete přece, aby vaše domácnost působila opravdu útulně a příjemně. Bez záclon se tedy neobejdete, proto investujte do garnýží, které budou záclony pořádně držet. Jen je otázkou, pro který typ garnýží se rozhodnout. Existují totiž dřevěné garnýže, dále pak garnýže kovové nebo kolejnicové. Které jsou tedy skutečně ty nejlepší pro váš interiér?

Kovové jsou stabilní

Možná uvažujete nad kovovými garnýžemi. V tomto případě mluvíme o poměrně stabilních garnýžích, které však nemají tak velkou životnost, pakliže společně se záclonami na ně pověsíte také těžké závěsy. Je u nich poměrně velkým rizikem to, že se prověsí, tudíž byste zanedlouho kupovali jiné. Jestliže ale neplánujete na ně pověsit extrémně těžké závěsy, pak jsou kovové garnýže skvělou volbou. 

Hodí se ostatně i do moderních domácností. Jsou k sehnání většinou i v delším provedení než klasické dřevěné garnýže. 

Dřevěné garnýže jsou klasika

Zmiňované dřevěné garnýže jsou jedním slovem klasikou. Investují do nich především domácnosti, které jsou zařízeny do anglického nebo přírodního stylu. Dřevo jako přírodní materiál se totiž právě do těchto stylů bydlení dokonale hodí. Navíc jsou dřevěné garnýže i masivní, což působí velice příjemně i v moderním a minimalistickém domově. 

Při výběru dřevěných garnýží však pamatujte na šířku okna. Čím širší okno bude, tím větší průměr tyče musíte zvolit. Co vás při výběru ale mile překvapí, tak jsou zakončení garnýží. Většinou jsou koncovky zdobné, mají různé tvary – na své si tedy přijde i sebevíc náročný zákazník. 

Kolejnicové garnýže do moderních domácností

Do moderních domácností, které jsou zařízeny do opravdu minimalistického stylu se hodí především kolejnicové garnýže, které jsou poměrně nenápadné. Navíc jde díky kolejnicovým garnýžím záclony krásně nařasit, což oceníte právě pokud vlastníte záclony jedné barvy a chcete, aby trochu v interiéru vynikly, a naopak aby nezanikly.