Zahrada

Potřebujete ukotvit cokoli na zahradě?

Stavíte na své zahradě např. pergolu či přístřešek pro auto? Jistě potřebujete pevnou konstrukci a ještě pevnější nosné prvky. Ty je nutné pevně ukotvit k podkladu. Aby vám vaše pergola nebo přístřešek vydržel co nejdéle v naprostém pořádku a bylo vše stabilní, je dobré je uchytit k podkladu pomocí kování.

Při stavbě základů máte několik možností. Můžete nosné prvky zabetonovat přímo do země. To sebou přináší vykopání děr a celkem i dřinu. Následně přichází na řadu samotné betonování. Musíte čekat, až beton důkladně ztvrdne a poté můžete pracovat dále. Dnes je výhodnější využít kotvící prvky, které jsou ošetřeny zinkováním. Princip je takový, že stojky uchytíte k základu a to bez rizika, že bude dřevo v přímém kontaktu se zeminou. Dřevo má tedy tendenci vydržet déle.

Existuje několik typů kování, které se liší tím, kde bude umístěno, např. do travnatých plot, do betonu apod.  Novinku v kotvení však představují zemní vruty. Představují skvělou alternativu ke klasickým typům kotvení dřevěných konstrukcí a pergol. Zemní vruty jsou pozinkované a vybaveny speciálně tvarovanou špičkou, díky které jsou vhodné do jakéhokoli terénu a rozhodně v něm bez problémů obstojí. Úchyt je taktéž pozinkovaný a nerezne. Vůbec se nemusíte obávat snížení nosnosti či stability kotvení. Práce se zemními vruty je velice snadná a ušetří vám spoustu času. Nemusíte nic kopat, ani betonovat. Navíc i samotné betonování jsou další výdaje navíc.

Zemní vrut představuje nejrychlejší a nejstabilnější formu ukotvení pergol, přístřešků, plotů, dřevostaveb, zahradních altánů nebo třeba dětských hřišť. Je možné si vybrat různou velikost i typ zemního vrutu. Zkuste i vy ukotvit to, co potřebujete zemními vruty. Uvidíte, jak rychle budete mít ukotvení hotovo a sami budete překvapení perfektním výsledkem.

1 komentář

  1. Dobrý den, neznáte někdo, kdo dělá vruty v oblasti Brna? Mám od reality Brno nový dům a nyní sháním tuto službu, ale bohužel jsem si zatím firmu nevybrala. Máte nějaké skvělé tipy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.