rodinné domy dřevostavby
Bydlení­ je hra Staví­me

Máte rádi pohodlí a útulný vzhled? Pak si nápad rodinného domu ve stylu dřevostavby doslova zamilujete!

Právě jste se rozhodli, že už máte po krk sypání financí v podobě měsíčních nájmů do cizí kapsy a už vás nebaví tlačit se na pár metrech čtverečních? Máte rádi vlastní soukromí a chcete rozrůstající rodině dopřát prostor a volnost bez nutnosti tvořit kompromisy s protivnými sousedy? Pořízení vlastního bydlení je velká věc. Klíčově ovlivňuje kvalitu velké části našeho života, proto je výběr typu stavby velice zodpovědným rozhodnutím, které není radno uspěchat. V tomto článku vám prozradíme, proč dát šanci dřevostavbám a jaké jsou jejich nesporné výhody vůči ostatním typům staveb.

Ihned postaveno

Třeba vás z nějakého důvodu tlačí čas a vy se nemůžete dočkat, až budete nastěhovaní ve vlastním. Potěší vás pak, že realizace dřevostavby je jedna z nejrychlejších; oproti cihlovým domům budete mít baráček postavený natotata a klidně v řádu několika měsíců. S tím souvisí i snazší manipulace a dodávka stavebního materiálu, ušetříte i na energiích a stavební technice.

Proměna lusknutím prstu

Rozhodnete-li se do budoucna, že potřebujete ještě více prostoru a přístavba či nějaký ten pokoj pro dalšího potomka by přišly vhod, s dřevostavbou to nebude problémem. Odpadá totiž řešení statiky jako u betonových staveb. Jelikož dřevo není z hlediska hmotnosti náročným komponentem, není třeba řešit přízemní rozmístění stěn, chceme-li přistavovat.

Pohodlí na prvním místě

Použití přírodních materiálů, které nezatěžují prostředí, je dalším význačným plusem. Dřevo voní, udrží v prostoru teplo a dokáže navodit pocit útulnosti. Velice moderní záležitostí je nechat záměrně odhalené části kostry domu, dřevěná obložení, či doplnění konstrukce dalšími materiály přírodního charakteru, jako jsou konopí, kaučuk, korek, hliněné omítky a nepálené cihly.

Do představy rodinného domu dřevostavby se prostě zamilujete. Navíc krásné a prostorné bydlení můžete s šikovným projektantem postavit levněji než klasický cihlový masiv, podívejte se například na www.pilamartinice.cz, kde vám poradí ohledně vašich představ a zhodnotí možnosti.