Financování bydlení Úspory a ekologická řešení

Jaký fotovoltaický systém se hodí pro běžnou domácnost?

Řekli jste si, že si co nejdříve pořídíte domácí solární elektrárnu? V tom případě se můžete těšit na roční úspory od třiceti až do padesáti tisíc korun. Samozřejmě záleží na vaší spotřebě i instalovaném systému. Jaká varianta je pro vás ideální?

Od menších až po velké výkony

Správně zvolená fotovoltaika dokáže pokrýt celou spotřebu domácnosti klidně i déle než šest měsíců v roce. Funguje však i v chladnějším období, kdy vám zajistí přibližně 50% snížení účtů za energie.

Ze všeho nejdříve si musíte zvolit nejvhodnější systém. Pojďme si představit základní možnosti:

  • Výkon 5,46 kWp – ideální pro malé rodinné domy do 80 m2, chaty a chalupy. Přibližná roční úspora činí 29 000 Kč.
  • Výkon 7,56 kWp – ideální pro rodinné domy do 130 m2. Přibližná roční úspora činí 39 000 Kč.
  • Výkon 9,66 kWp – ideální pro velké rodinné domy do 200 m2. Přibližná roční úspora činí 55 000 Kč.

U všech variant samozřejmě počítáme s ukládáním přebytečné energie do baterií. Tu můžete následně buď klasicky používat, nebo ji naopak prodávat zpět do sítě, díky čemuž si vyděláte zajímavé peníze. Stačí se zeptat zvolené firmy.

Zdaleka nejpohodlnější volbou je fotovoltaika na klíč. To znamená, že zvolená firma vyřeší úplně všechny důležité kroky – návrh, instalaci, zapojení, komunikaci s dodavateli energií, dotace i dlouhodobý servis.

Svěřte se profesionálům

Hledáte-li vážně spolehlivou a ověřenou firmu, mrkněte se na webové stránky fotovoltaika Brno / fotovoltaika Praha / fotovoltaika Znojmo / fotovoltaika Kladno.

Bavíme se o známé firmě Sun4Power, která vám nainstaluje zvolený systém do jednoho měsíce od domluvy. Navíc vám garantuje i získání nejvyšších možných dotací. Počítejte i se zárukou na panely po dobu dvaceti pěti let. Ze všeho nejdříve si však nechte vypracovat návrh zdarma.